romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

O možnosti sběru etnických dat bude diskutovat mezinárodní konference

31.7.2015 13:06
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)
Zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny, 23.10.2014 (FOTO: František Bikár)

Úřad vlády ve spolupráci s nadací Open Society Fund Praha připravují mezinárodní konferenci, která se bude zabývat přípustností sběru etnických dat a metodami jejich shromažďování a uchovávání. Organizátoři konference s projektem včera seznámili členy pracovní skupiny pro vzdělávání Romů při Radě vlády pro záležitosti romské menšiny.

Konference „si klade za cíl zjistit, jaká data se dnes v České republice sbírají v oblasti vzdělávání, určit, jaká data bychom potřebovali pro snižování nerovností ve vzdělávání, a jak tato data mohou napomoci např. v boji s rasovou segregací. Konference by měla podpořit národní diskusi za účasti zahraničních expertů. V této souvislosti organizátoři akce zahájí jednání se zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a České školní inspekce,“ uvádí tisková zpráva úřadu vlády.

Na semináři k tématu "násilí z nenávisti" se nedávno ke sběru etnických dat vyjádřil Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holokaustu. „Pokud má nám Romům nějakým způsobem společnost pomáhat, je nutné, aby o nás měla data. Já jsem původní český Rom a naše komunita prošla několika soupisy a víme, kdo ty soupisy pak zneužíval. Například represivní složky státu. A přesto já jako Rom si uvědomuji ten obrovský problém, tak se sběrem dat o nás souhlasím," řekl Růžička.

Sever Romea.cz následně přinesl k tématu anketu, (nalézt ji můžete zde a zde).

Přečteno: 747x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Etnická dataHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo