romea - logo
19. září 2021 (neděle)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obec Lety u Písku ukončila smlouvu o údržbě památníku Lety. Od roku 2018 se o památník bude starat Muzeum romské kultury

22.11.2017 14:54
Vepřín v Letech u Písku - 24. 6. 2017 (FOTO: František Bikár, Romea.cz)
Vepřín v Letech u Písku - 24. 6. 2017 (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Obec Lety ukončila smlouvu s Památníkem Lidice na údržbu Památníku Lety. Finanční prostředky, které si obec za služby fakturovala, nepokryly skutečné náklady a obec musela do údržby přispívat z vlastních zdrojů. Od 1. ledna převezme údržbu letského památníku Muzeum romské kultury. Informovala o tom Česka televize.

"Mám vyzkoušeno, že to tři pracovníci posečou za šest hodin a uklidí celý ten prostor," uvedla pro Českou televizi Blanka Hlavínová, starostka obce Lety. Již sedm let se za jedno sečení fakturovalo 2.700 korun, ale skutečné náklady na údržbu byli podle radnice obce Lety větší.

Od roku 2018 začne památník v Letech spravovat Muzeum romské kultury v Brně. To bude spravovat i budovy, které opustí společnost AGPI. "Podle informací od našeho zřizovatele, ministerstva kultury, bychom od prvního ledna měli spravovat kulturní památku Lety," potvrdila pro ČT ředitelka muzea Jana Horváthová.

Přečteno: 1168x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

památník, Lety u Písku, Lidice, Muzeum romské kultury, VládaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo