romea - logo
15. července 2020 (středa)
svátek má Jindřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Obec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)
V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.

"Obec Veltěže vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc rodině Přibylů postižené požárem rodinného domu dne 15. května 2020. Účelem sbírky je shromáždění finančních prostředků na zmírnění následků požáru, zejména na zajištění a úhradu nákladů na rekonstrukci a vybavení poškozeného domu. Finanční prostředky můžete zasílat na sbírkový účet vedený pro obec Veltěže u Komerční banky a.s., č. ú.: 123-1785670227/0100. Děkujeme, všem, kteří se rozhodnou přispět, ať už jakoukoliv částkou," oznámila obec na svých webových stránkách.

VEŘEJNÁ SBÍRKA

  • číslo účtu: 123-1785670227/0100
  • Datum zahájení sbírky: 1. června 2020
  • Datum ukončení sbírky: 30. listopadu 2020

"Prosíme o mimořádnou pomoc v dobách kdy naší rodinu zastihl požár, který nám vzal střechu nad hlavou. Moc děkujeme za každý peníz, který nám moc pomůže," zveřejnila prosbu o pomoc na sociální síti rodina Přibylů, která již začala za pomoci dalších lidí dům postupně opravovat.

"Už jsme něco vymalovali, další věci jsme opravovali, vyčistili jsme celou půdu a přikryli střechu, aby do baráku nepršelo. Upravili jsme část domu, kde mohou být rodiče s dětmi," popsal současnou situaci pro server Romea.cz nejstarší syn Nikolas Přibyl.

V domě romské rodině Přibylových požár za dosud nejasných okolností vypukl v pátek 15. 5. 2020. Rodina, která vlastní dvougenerační dům rekonstruovala ho neměla pojištěný.

Příčiny požáru stále vyšetřuje policie. "S ohledem na stádium prověřování zatím nebudeme sdělovat žádné informace," řekla v pondělí serveru Romea.cz policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

V dvougeneračním domě žijí společně otec Igor Přibyl, matka Helena Přibylová, dále pak jejich patnáctiletá a dvouletá dcera a devítiletý syn.

Podle informací od rodiny měla začít nejdříve hořet pergola před domem a od té pak oheň přeskočil na část domu. Podle majitele existují svědci, kteří viděli poblíž požáru mládež s pyrotechnikou. "Po vesnici se povídá, že pergola měla začít hořet od petardy, kterou měl přes plot někdo hodit," řekl již dříve pro Romea.cz Igor Přibyl.

ARCHIVNÍ VIDEO

Přečteno: 1391x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Požár, pomoc, Sbírka, humanitární pomocHLAVNÍ ZPRÁVY

o romské stipendium můžou studenti žádat do 17. července 2020

videoVÝZVA PRO ROMSKÉ STUDENTY: Nezapomeňte si podat přihlášku o stipendium organizace ROMEA! Uzávěrka je už v pátek

14.7.2020 14:25
Už jen do pátku 17. července mají studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol možnost přihlásit se o stipendium u organizace ROMEA. Do loňského roku ROMEA podporovala stipendii jen studenty středních a vyšších odborných škol. Letošní rok se k těmto studentům přidá celkem 30 vysokoškoláků.
 celý článek

Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Facebook si vyšlápl na Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD. Ten se hájí s odkazem na ústavu a Listinu základních práv a svobod

14.7.2020 13:37
Facebook pohrozil zrušením stránek hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) i jeho předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy. Hnutí to dnes oznámilo v tiskové zprávě, sociální síť podle nich poukazuje na údajné porušování pravidel užívání. Představitelé SPD to odmítají a pokud jejich stránky budou zrušeny, chtějí se bránit u soudu.
 celý článek

Ilustrační foto

Další nebezpečný HOAX! Romové prý mají léky zdarma: Tato lež se šíří už skoro devět let

14.7.2020 11:53
Na Facebooku se opět šíří ničím nepodložená informace, že Romové nemusejí v lékárnách platit za léky, pokud předloží potvrzení ze Sociální pojišťovny. To 
však není pravda, tato dezinformace z roku 2011 byla již mnohokrát vyvrácena.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo