romea - logo
18. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)
V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.

"Obec Veltěže vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc rodině Přibylů postižené požárem rodinného domu dne 15. května 2020. Účelem sbírky je shromáždění finančních prostředků na zmírnění následků požáru, zejména na zajištění a úhradu nákladů na rekonstrukci a vybavení poškozeného domu. Finanční prostředky můžete zasílat na sbírkový účet vedený pro obec Veltěže u Komerční banky a.s., č. ú.: 123-1785670227/0100. Děkujeme, všem, kteří se rozhodnou přispět, ať už jakoukoliv částkou," oznámila obec na svých webových stránkách.

VEŘEJNÁ SBÍRKA

  • číslo účtu: 123-1785670227/0100
  • Datum zahájení sbírky: 1. června 2020
  • Datum ukončení sbírky: 30. listopadu 2020

"Prosíme o mimořádnou pomoc v dobách kdy naší rodinu zastihl požár, který nám vzal střechu nad hlavou. Moc děkujeme za každý peníz, který nám moc pomůže," zveřejnila prosbu o pomoc na sociální síti rodina Přibylů, která již začala za pomoci dalších lidí dům postupně opravovat.

"Už jsme něco vymalovali, další věci jsme opravovali, vyčistili jsme celou půdu a přikryli střechu, aby do baráku nepršelo. Upravili jsme část domu, kde mohou být rodiče s dětmi," popsal současnou situaci pro server Romea.cz nejstarší syn Nikolas Přibyl.

V domě romské rodině Přibylových požár za dosud nejasných okolností vypukl v pátek 15. 5. 2020. Rodina, která vlastní dvougenerační dům rekonstruovala ho neměla pojištěný.

Příčiny požáru stále vyšetřuje policie. "S ohledem na stádium prověřování zatím nebudeme sdělovat žádné informace," řekla v pondělí serveru Romea.cz policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

V dvougeneračním domě žijí společně otec Igor Přibyl, matka Helena Přibylová, dále pak jejich patnáctiletá a dvouletá dcera a devítiletý syn.

Podle informací od rodiny měla začít nejdříve hořet pergola před domem a od té pak oheň přeskočil na část domu. Podle majitele existují svědci, kteří viděli poblíž požáru mládež s pyrotechnikou. "Po vesnici se povídá, že pergola měla začít hořet od petardy, kterou měl přes plot někdo hodit," řekl již dříve pro Romea.cz Igor Přibyl.

ARCHIVNÍ VIDEO

Přečteno: 1556x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Požár, pomoc, Sbírka, humanitární pomoc



HLAVNÍ ZPRÁVY

Josef Gabčo (FOTO: AC Sparta Praha futsal)

Skvělý romský futsalista Josef Gabčo mění dres! Z jeho umu bude těžit AC Sparta Praha!

15.1.2021 18:00
Josef Gabčo až do včerejška patřil mezi opory prvoligového futsalového týmu SK Olympik Mělník. O jeho výjimečném postavení hovoří fakt, že od začátku kromě dresu navlékal také kapitánskou pásku. To vše již patří minulosti. Nově bude 27-letý hráč oblékat dres AC Sparta Praha.
 celý článek

Nakladatelství Naše vojsko nabízí ve svém obchodu kalendář s portréty

Policie uzavřela případ propagace nacismu. Na nakladatelství Naše vojsko podala žalobu!

15.1.2021 17:35
Kalendář pro rok 2021 s portréty nacistických pohlavárů Třetí říše se může stát nakladatelství Naše vojsko osudným. Policie právě ukončila vyšetřování propagačních předmětů s nacistickou tématikou a podala návrh na žalobu. Informoval o tom mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala.
 celý článek

Policie zasahuje 30. 10. 2020 proti muži, který ohrožoval Bartoloměje Girgu a jeho sedmiletého syna pistolí (FOTO: repro video Bertík Girga)

videoBertík Girga: Muž mířil na mého sedmiletého syna pistolí, policie to vyhodnotila jako přestupek. V únoru jdeme vypovídat na úřad

15.1.2021 15:10
Nedávno došlo v Bílině k vážnému incidentu. Neznámý muž zde před místní prodejnou ohrožoval pistolí zpěváka a textaře Bartoloměje Girgu a jeho syna. Girga je ve veřejnosti znám jako Bertík. Podle jednoho z policistů šlo o pistoli plynovou, Bertík neví, o jakou jde zbraň, podle jeho vyjádření mu však policista sdělil, že byla předělaná na kovové kuličky. Incident se odehrál na parkovišti před bílinskou prodejnou Penny. Policie nakonec celý incident vyhodnotila jako přestupek.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo