romea - logo
21. října 2020 (středa)
svátek má Brigita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Obrnice zastaví doplatky na bydlení na části sídliště. Využijí novelu zákona o hmotné nouzi

31.7.2017 11:15
Drahomíra Miklošová, starostka obce Obrnice
Drahomíra Miklošová, starostka obce Obrnice

Po Mostu, Děčíně nebo Jirkově jsou Obrnice další obcí v Ústeckém kraji, která se rozhodla využít novely zákona o pomoci v hmotné nouzi a zastavit výplatu dávek na bydlení v tzv. "oblastech se zvýšeným výskytem sociálně negativních jevů". Konkrétně se rozhodnutí dotkne obyvatel nejméně tří panelových domů místního sídliště Nová výstavba. Rozhodnutí radních bylo jednomyslné, sdělila starostka Drahomíra Miklošová (ODS).

"Novela upravuje postup při posouzení nároku na doplatek na bydlení, oproti dosavadní praxi tak mají obce konečně nějakou páku mírnit stále sílící příval problémových nájemníků do domů a bytů vlastněných spekulanty, kteří přes ně inkasují právě dávky na bydlení, ačkoli neplatí za služby ani do fondu oprav. Zatím jsme vybrali tři domy, které přistěhovalci už téměř zdevastovali. Pokud to však bude v souladu s metodikou, rozšíříme opatření na celé sídliště," uvedla Miklošová.

Dvoutisícové Obrnice patří s více než 40 procenty obyvatel romského etnika mezi sociálně vyloučené lokality. Obec se snaží všemi možnými prostředky bojovat proti praktikám spekulantů, kteří levně nakoupili byty a od nájemníků vybírají často nehorázně předražené nájemné, které navíc poskytuje formou dávek stát. "Platby za služby a do společného fondu oprav však už neodvádějí. Tím nutí společenství vlastníků bytů se zadlužovat. Je to totiž jediná cesta, jak předejít odpojení vody a elektřiny. Z jednoho z panelových domů se právě kvůli dluhům za služby spojené s užíváním bytů už lidé museli odstěhovat," vysvětlila starostka.

Ve snaze zabránit spekulantům v dalším nákupu bytů přistoupila před časem obec k demolici čtyř neobývaných a zdevastovaných panelových domů a skupuje už od roku 2014 ve zbylých domech na sídlišti v dražbách byty, které skončily kvůli dluhům v exekuci. Obrnice se navíc potýkají s vysokou nezaměstnaností, bez práce je více než 16 procent práceschopných obyvatel. Vedení obce proto podle starostky sociálně slabé občany zapojuje do veřejně prospěšných prací a veřejné služby v technických službách.

Přečteno: 2821x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Obrnice, Sociálně vyloučené lokality, Sociální dávky, Drahomíra Miklošová, novela, hmotná nouzeHLAVNÍ ZPRÁVY

Fery Bartoš (FOTO: Facebook Fery B.)

Populární zpěvák Fery Bartoš varoval z nemocnice před onemocněním COVID-19: Není to chřipka, dávejte na sebe všichni pozor

17.10.2020 18:15
V době kdy i celá řada Romů sdílí na sociálních sítích dezinformace kolem onemocnění COVID-19 varoval před virem populární zpěvák Fery Bartoš. Ten musel být kvůli onemocnění COVID-19 hospitalizován a k dýchání mu pomáhaly přístroje. Na sociálních sítích o tom informoval jeho kamarád Roman Cina Červeňák.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoPREMIÉRA: Ondra Gizman a Ondrej Ferko v hudebním pořadu BAŠAVEL

16.10.2020 13:30
V dalším díle hudebního pořadu Bašavel se představí tentokrát známé a netradiční duo. Ondra Gizman ml., který velmi bravurně ovládá hru na saxofon a ze Slovenska Ondrej Ferko, který pochází z muzikantské rodiny
 celý článek

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Kulturista Filip Grznár shvaloval vraždu a vyhrožoval vyvražděním chomutovských Romů. Dostal pokutu 15 000 korun

16.10.2020 10:20
S peněžitým trestem 15 tisíc korun odešel od chomutovského okresního soudu kulturista, zápasník MMA, fitness trenér a youtuber Filip Grznár. Soud ho uznal vinným z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu. Podle obžaloby Grznár v červnu 2017 v Plzni natočil video, ve kterém schvaluje vraždu z května 2017 v Chomutově. Informuje o tom iDnes.cz. Grznár s pokutou nesouhlasí, na místě se proti verdiktu odvolal. Případem se bude Krajský soud v Ústí nad Labem.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo