romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Odborné placené stáže „Baruv Fellowship Program 2021/2022“ pro vysokoškolské studenty ze znevýhodněného prostředí

24.9.2021 20:30
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec
Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

Nadace Albatros ve spolupráci s Velvyslanectvím USA v Praze vyhlašují výběrové řízení pro zájemce o placené stáže v rámci celé České republiky. Nabídka stáží je určená pro studenty českých vysokých škol (i kombinovaného studia) ze sociálně znevýhodněného prostředí.

Místo stáže si studenti mohou vybrat podle svého studijního či kariérního zájmu. V případě potřeby vybraným studentům bude poskytnuta pomoc s hledáním a zajištěním vhodného místa stáže. Předpokládaný začátek programu stáží je od října 2021, délka stáže je 9 měsíců. Časový rozsah je ideálně 20 hod měsíčně.

HARMONOGRAM

  • Uzávěrka přihlášek: do 30.9.2021
  • Osobní /online pohovory: po 1. 10. 2021
  • Předpokládaný začátek stáže: říjen/listopad 2021

“Je to jednoduché, studenti si vyberou místo, kde by chtěli svoji stáž mít. Může jít o státní instituci, nevládní organizaci, malou firmu nebo velkou korporaci, kterou osloví sami, nebo s asistencí Nadace Albatros. Poté spolu dohodneme formální podmínky a studenti mohou začít. Stipendium bude studentům hrazeno z grantu Velvyslanectví USA v Praze. Navíc jim Nadace Albatros poskytne podporu v jejich kariérním a osobnostním růstu,” vysvětlila Denisa Maková z Nadace Albatros.

Programu se účastnila například studentka oboru Porodní asistence z Chomutova Linda Jirásková, které stáž v programu pomohla posléze získat pracovní místo v nemocnici.

“Díky stáži jsem pochopila chod a řád nemocnice, poznala jsem spoustu nových lidí a získala kontakty. Kromě toho, odměna za stáž mi jako studentce obrovsky usnadnila život. To, že jsem se díky Baruv Fellowship v nemocnici pohybovala více, mi otevřelo spoustu dveří a zajistilo mou současnou práci porodní asistentky. Doporučuji proto každému, kdo má zájem, aby se do programu přihlásil. Mně přinesl pouze pozitivní a cenné věci, které se mi doteď hodí," řekla absolventka programu z roku 2019/2020, kdy jej pořádala nezisková organizace Slovo 21.

Obdobnou zkušenost má i student Fyzické geografie a geoekologie na přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity Michal Gábor z Bohumína.

“V programu jsem byl zapojený v akademickém roce 2018/2019 a stáž jsem si našel na Magistrátě města Ostravy na odboru Ochrany životního prostředí. Celkově jsem se toho hodně naučil a dalo mi to víc, než jsem čekal. Mezi kolegy jsem zapadl hned. Pracoval jsem na sběru a zpracování dat o stavu lesů, druhů dřevin a celkové vegetaci. Moc se mi to líbilo a určitě studentům program doporučuji,“ uvedl Gábor.

Program Baruv Fellowship iniciovaný Velvyslanectvím USA v Praze funguje od roku 2015 a poskytuje talentovaným vysokoškolským studentům s vazbami především na romskou komunitu a dalším znevýhodněným komunitám v Česku stáže v soukromých firmách, neziskových organizacích a vládních úřadech. Cílem programu je pomoci studentům ze znevýhodněných komunit získat zkušenosti a dovednosti, které jim mohou pomoci v jejich další kariéře.

Velvyslanectví USA v Praze v rámci tohoto programu nabízí rovněž jedno stážové místo v rámci Oddělení veřejné diplomacie. Při ucházení se o toto místo je třeba splnit požadavek středně pokročilé znalosti angličtiny a mít základní přehled o problematice lidských práv v České republice.

Zájemci o účast v programu, nechť kontaktují Denisu Makovou z Nadace Albatros a zasílají své životopisy a motivační dopisy na téma “Moje ideální pracovní stáž” v rozsahu max. na jednu stránku do 30.9.2021 na email denisa.makova@nadacealbatros.cz. Vybraní uchazeči budou pozvání na online či osobní pohovory do Prahy.

Nadace Albatros
Přečteno: 1979x
 

Kam dál:

Štítky:  

student, Studenti, stáže, velvyslanectví, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo