romea - logo
9. července 2020 (čtvrtek)
svátek má Drahoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Okamura dál zneužívá známé tváře v nechutné kampani. Teď se ohradil Landa, dříve Nárožný nebo Osvaldová

14.2.2020 16:15
Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)
Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Tomio Okamura je známý tím, že pro svou politickou propagaci rád využívá známe osobnosti. Posledním úlovkem měl být zpěvák Daniel Landa, který se ale dnes jednoznačně proti podpoře SPD ohradil. V minulosti Okamura několikrát ve své kampani použil výroky známých osobností, mnohdy i bez jejich vědomí. Od SPD se distancoval i herec Petr Nárožný, nebo textařka Gábina Osvaldová.

Tomio Okamura nikdy nevynechá příležitost nasbírat si politické body u svých voličů. Svědčí o tom i časté příspěvky s fotkami a citáty známých osobností z České republiky, které se hodí do jeho portfolia. Často se ale stává, že jsou tyto výroky převráceny, nebo vytrženy z kontextu a jejich autor mnohdy nemá ponětí, že byly využity v politické kampani SPD: Nejinak tomu bylo i v případě zpěváka Daniela Landy, kontroverzní postavy české hudební scény a bývalého frontmana rasistické skupiny Orlík.

„Pane Okamuro, důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků. Nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy,“ říká mimo jiné ve svém prohlášení na Facebooku Daniel Landa.

Další známé tváře se také v minulosti od SPD distancovali. Textařka Gábina Osvaldová se distancovala od toho, že by nějakou stranu vyloženě podporovala a také pro tn.cz řekla, že je zbytečné a marné bojovat proti lidem, kteří si něčí výrok vytrhnou z kontextu.

„Ano, tu větu jsem pronesl, ale ve velkém rozhovoru pro magazín Dnes. O SPD jsem vůbec nemluvil. Tohle dělají prostě všichni politici. Někde se k něčemu vyjádříte, má to nějaký ohlas, lidi to zaregistrujou a řeknou si, no vždyť my vlastně říkáme totéž. To je normální. Je to vytržené z kontextu, je potřeba si přečíst celé to interview,“ řekl herec Petr Nárožný, jehož výrok Okamura také publikoval na své facebookové stránce.

 

 

Přečteno: 993x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo