romea - logo
2. dubna 2020 (čtvrtek)
svátek má Erika
Loading
rozšířené vyhledávaní

Okamura dál zneužívá známé tváře v nechutné kampani. Teď se ohradil Landa, dříve Nárožný nebo Osvaldová

14.2.2020 16:15
Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)
Tomio Okamura (FOTO: Lukáš Houdek)

Tomio Okamura je známý tím, že pro svou politickou propagaci rád využívá známe osobnosti. Posledním úlovkem měl být zpěvák Daniel Landa, který se ale dnes jednoznačně proti podpoře SPD ohradil. V minulosti Okamura několikrát ve své kampani použil výroky známých osobností, mnohdy i bez jejich vědomí. Od SPD se distancoval i herec Petr Nárožný, nebo textařka Gábina Osvaldová.

Tomio Okamura nikdy nevynechá příležitost nasbírat si politické body u svých voličů. Svědčí o tom i časté příspěvky s fotkami a citáty známých osobností z České republiky, které se hodí do jeho portfolia. Často se ale stává, že jsou tyto výroky převráceny, nebo vytrženy z kontextu a jejich autor mnohdy nemá ponětí, že byly využity v politické kampani SPD: Nejinak tomu bylo i v případě zpěváka Daniela Landy, kontroverzní postavy české hudební scény a bývalého frontmana rasistické skupiny Orlík.

„Pane Okamuro, důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků. Nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy,“ říká mimo jiné ve svém prohlášení na Facebooku Daniel Landa.

Další známé tváře se také v minulosti od SPD distancovali. Textařka Gábina Osvaldová se distancovala od toho, že by nějakou stranu vyloženě podporovala a také pro tn.cz řekla, že je zbytečné a marné bojovat proti lidem, kteří si něčí výrok vytrhnou z kontextu.

„Ano, tu větu jsem pronesl, ale ve velkém rozhovoru pro magazín Dnes. O SPD jsem vůbec nemluvil. Tohle dělají prostě všichni politici. Někde se k něčemu vyjádříte, má to nějaký ohlas, lidi to zaregistrujou a řeknou si, no vždyť my vlastně říkáme totéž. To je normální. Je to vytržené z kontextu, je potřeba si přečíst celé to interview,“ řekl herec Petr Nárožný, jehož výrok Okamura také publikoval na své facebookové stránce.

 

 

Přečteno: 964x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Tomio OkamuraHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo