romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Open Society Fund Praha ve spolupráci s partnery vyhlásila již 4. ročník Novinářské ceny: Přihlašujte příspěvky!

Praha, 3.12.2013 15:29, (ROMEA)
Nadace Open Society Fund Praha, novinářská cena 2013 - rozhodování poroty. Foto: web OSF Praha
Nadace Open Society Fund Praha, novinářská cena 2013 - rozhodování poroty. Foto: web OSF Praha

Čtvrtý ročník soutěže Novinářská cena vyhlásila Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s českým Googlem a společností NEWTON Media a.s. Od dnešního dne mohou autoři, redakce, vydavatelé, ale i čtenáři, diváci a posluchači přihlašovat nejlepší novinářské příspěvky vydané v roce 2013 do 11 kategorií psané, audiovizuální a online žurnalistiky. Uzávěrka pro přihlášení je 31. ledna 2014.

Novinářská cena opět ocení kvalitní žurnalistické práce, které vynikajícím způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti. Soutěž je určena novinářům všech typů médií – tištěných, elektronických, celostátních i regionálních. Příspěvky musejí být uveřejněny v České republice od 1. 1. do 31. 12. 2013. Přihlášku a podmínky najdete na www.novinarskacena.cz.

V psané a audiovizuální žurnalistice ocení soutěž tradiční žánry, jako je rozhovor, reportáž, analyticko-investigativní příspěvek a komentář. V kategorii o nejlepší kreslený vtip, komiks či karikaturu soutěží opět čeští i slovenští autoři. O Cenu Googlu za inovativní online žurnalistiku se letos utkají profesionální i občanští žurnalisté. „Loni porotci hodnotili zvlášť profesionální a zvlášť občanskou online žurnalistiku. Některé příspěvky přihlášené občanskými žurnalisty však byly natolik kvalitní, že mohly směle konkurovat těm profesionálním. Proto jsme se letos rozhodli kategorie sloučit,“ uvedl Robert Basch, ředitel pořádající Nadace Open Society Fund Praha.

Letošní novinkou je zvláštní cena určená studentům a mladým lidem do 30 let, kteří se přihlásí s nápadem na projekt datažurnalistiky. Cenu Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky získá ten, kdo přijde s nejlepším nápadem, jak zanalyzovat veřejná data a najít v nich nové souvislosti přínosné pro veřejnost. Vítěz získá nejen finanční odměnu, ale především pomoc zkušených novinářů, kteří pomohou nápad zrealizovat a uveřejnit.

„Letos jsme ocenění kvalitní online žurnalistiky chtěli posunout ještě o krok dál, a to směrem k celosvětovému trendu datové žurnalistiky, která se pomalu rozvíjí i v České republice. Cena má na straně jedné studenty motivovat, aby se o tuto oblast začali zajímat, na straně druhé chceme objevit mladé talenty datažurnalistiky a upozornit na ně,“ uvedla Janka Zichová z českého Googlu, který je hlavním partnerem Novinářské ceny.

Příspěvky budou hodnotit nezávislé poroty, složené z osobností mediálního, kulturního, neziskového i akademického sektoru. Na jaře 2014 také proběhne online hlasování o zvláštní Česko-slovenské ceně veřejnosti. V každé kategorii získá vítěz cenu spojenou s odměnou 20 000 Kč, vítěz Ceny Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky obdrží cenu ve výši 10 000 Kč a odbornou pomoc při realizaci svého projektu. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne v dubnu 2014. Seznam všech soutěžních kategorií a další podrobnosti najdete na www.novinarskacena.cz

Soutěž Novinářská cena pořádá v České republice Nadace Open Society Fund Praha. Hlavním partnerem soutěže je český Google, partnery jsou NEWTON Media a.s. a Nadácia otvorenej spoločnosti – Open Society Foundation. Mediálním partnerem jsou České noviny. 

Tisková zpráva Nadace Open Society Fund Praha
Přečteno: 405x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Média, Open Society Fund Praha, SoutěžHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo