romea - logo
5. července 2020 (neděle)
svátek má Státní svátek - Cyril a Metoděj
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Opice uctívající Alláha." Rasistické video zveřejněné fanklubem SPD Tomia Okamury vyšetřuje policie

19.2.2020 14:05
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD

Policie vyšetřuje rasistické video zveřejněné na webu fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury. Mezi správci webu jsou krajští zastupitelé a poslanec za SPD. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Na známou scénu z filmu Pád třetí říše, kde se Adolf Hitler rozčiluje ve svém podzemním bunkru, vznikají stovky parodií. Některé z nich jsou však mohou být za hranou zákona. Jedna z nich je zveřejněná na webu fanoušků hnutí SPD.

"Vyhladil jsem židy a teď se do Evropy nasomrují ještě větší zmrdi! Že já jsem radši neobnovil ty koncentráky," říká Hitler v parodii.

Ve videu se objevují mnoho nenávistných výroků. "Všechny ty opice, co uctívají Alláha bych tam hned poslal," zní ve videu fanklubu SPD.

"Uvedené video je nám známé," vyjádřil se serveru Lidovky.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Dodal, že NCOZ nyní video vyhodnocuje. Policie se zřejmě obsahem videa zabývá zrhuba měsíc.

Facebooková skupina fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury má více než 17 tisíc členů. Mezi deseti správci, kteří mohou ve skupině mazat a odebírat příspěvky jsou i straníci SPD. Například poslanec Lubomír Španěl, zastupitelé jihomoravského kraje Libor Bláha a Jan Hrnčíř nebo znojemská zastupitelka Petra Svedíková Vávrová.

"Nemám tušení, o jaké video se jedná. Pokud je mi známo, tak příspěvky na předmětné stránce může sledovat každý, takže se nějaké provokaci dá těžko zabránit," napsal Hrnčíř serveru Lidovky.cz

Přečteno: 1591x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Video, Policie, vyšetřováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo