romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Opice uctívající Alláha." Rasistické video zveřejněné fanklubem SPD Tomia Okamury vyšetřuje policie

19.2.2020 14:05
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD

Policie vyšetřuje rasistické video zveřejněné na webu fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury. Mezi správci webu jsou krajští zastupitelé a poslanec za SPD. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Na známou scénu z filmu Pád třetí říše, kde se Adolf Hitler rozčiluje ve svém podzemním bunkru, vznikají stovky parodií. Některé z nich jsou však mohou být za hranou zákona. Jedna z nich je zveřejněná na webu fanoušků hnutí SPD.

"Vyhladil jsem židy a teď se do Evropy nasomrují ještě větší zmrdi! Že já jsem radši neobnovil ty koncentráky," říká Hitler v parodii.

Ve videu se objevují mnoho nenávistných výroků. "Všechny ty opice, co uctívají Alláha bych tam hned poslal," zní ve videu fanklubu SPD.

"Uvedené video je nám známé," vyjádřil se serveru Lidovky.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Dodal, že NCOZ nyní video vyhodnocuje. Policie se zřejmě obsahem videa zabývá zrhuba měsíc.

Facebooková skupina fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury má více než 17 tisíc členů. Mezi deseti správci, kteří mohou ve skupině mazat a odebírat příspěvky jsou i straníci SPD. Například poslanec Lubomír Španěl, zastupitelé jihomoravského kraje Libor Bláha a Jan Hrnčíř nebo znojemská zastupitelka Petra Svedíková Vávrová.

"Nemám tušení, o jaké video se jedná. Pokud je mi známo, tak příspěvky na předmětné stránce může sledovat každý, takže se nějaké provokaci dá těžko zabránit," napsal Hrnčíř serveru Lidovky.cz

Přečteno: 1713x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Video, Policie, vyšetřováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo