romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Opice uctívající Alláha." Rasistické video zveřejněné fanklubem SPD Tomia Okamury vyšetřuje policie

19.2.2020 14:05
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD

Policie vyšetřuje rasistické video zveřejněné na webu fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury. Mezi správci webu jsou krajští zastupitelé a poslanec za SPD. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Na známou scénu z filmu Pád třetí říše, kde se Adolf Hitler rozčiluje ve svém podzemním bunkru, vznikají stovky parodií. Některé z nich jsou však mohou být za hranou zákona. Jedna z nich je zveřejněná na webu fanoušků hnutí SPD.

"Vyhladil jsem židy a teď se do Evropy nasomrují ještě větší zmrdi! Že já jsem radši neobnovil ty koncentráky," říká Hitler v parodii.

Ve videu se objevují mnoho nenávistných výroků. "Všechny ty opice, co uctívají Alláha bych tam hned poslal," zní ve videu fanklubu SPD.

"Uvedené video je nám známé," vyjádřil se serveru Lidovky.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Dodal, že NCOZ nyní video vyhodnocuje. Policie se zřejmě obsahem videa zabývá zrhuba měsíc.

Facebooková skupina fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury má více než 17 tisíc členů. Mezi deseti správci, kteří mohou ve skupině mazat a odebírat příspěvky jsou i straníci SPD. Například poslanec Lubomír Španěl, zastupitelé jihomoravského kraje Libor Bláha a Jan Hrnčíř nebo znojemská zastupitelka Petra Svedíková Vávrová.

"Nemám tušení, o jaké video se jedná. Pokud je mi známo, tak příspěvky na předmětné stránce může sledovat každý, takže se nějaké provokaci dá těžko zabránit," napsal Hrnčíř serveru Lidovky.cz

Přečteno: 1461x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Video, Policie, vyšetřováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo