romea - logo
26. listopadu 2020 (čtvrtek)
svátek má Artur

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Opice uctívající Alláha." Rasistické video zveřejněné fanklubem SPD Tomia Okamury vyšetřuje policie

19.2.2020 14:05
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD
Parodie zveřejněná webem fanoušků SPD Tomia Okamury, zdroj: FB Fanklub Tomia Okamury a SPD

Policie vyšetřuje rasistické video zveřejněné na webu fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury. Mezi správci webu jsou krajští zastupitelé a poslanec za SPD. Upozornil na to server Lidovky.cz.

Na známou scénu z filmu Pád třetí říše, kde se Adolf Hitler rozčiluje ve svém podzemním bunkru, vznikají stovky parodií. Některé z nich jsou však mohou být za hranou zákona. Jedna z nich je zveřejněná na webu fanoušků hnutí SPD.

"Vyhladil jsem židy a teď se do Evropy nasomrují ještě větší zmrdi! Že já jsem radši neobnovil ty koncentráky," říká Hitler v parodii.

Ve videu se objevují mnoho nenávistných výroků. "Všechny ty opice, co uctívají Alláha bych tam hned poslal," zní ve videu fanklubu SPD.

"Uvedené video je nám známé," vyjádřil se serveru Lidovky.cz mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Dodal, že NCOZ nyní video vyhodnocuje. Policie se zřejmě obsahem videa zabývá zrhuba měsíc.

Facebooková skupina fanoušků hnutí SPD Tomia Okamury má více než 17 tisíc členů. Mezi deseti správci, kteří mohou ve skupině mazat a odebírat příspěvky jsou i straníci SPD. Například poslanec Lubomír Španěl, zastupitelé jihomoravského kraje Libor Bláha a Jan Hrnčíř nebo znojemská zastupitelka Petra Svedíková Vávrová.

"Nemám tušení, o jaké video se jedná. Pokud je mi známo, tak příspěvky na předmětné stránce může sledovat každý, takže se nějaké provokaci dá těžko zabránit," napsal Hrnčíř serveru Lidovky.cz

Přečteno: 1629x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Tomio Okamura, Svoboda a přímá demokracie (SPD), Video, Policie, vyšetřováníHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo