romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace Khamoro ze Sokolovska uspořádala kurz, který má zvýšit lidem z vyloučené lokality šance na pracovním trhu

22.2.2018 11:00
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)

Organizace Khamoro, která působí v Chodově u Sokolova, uspořádala 13. února pro lidi ze sociálně vyloučených lokalit neakreditovaný kurz psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. 

Organizace již několik měsíců pořádá přímo ve svých prostorách také různé besedy, kurzy, semináře a přednášky. Tematicky se přitom zaměřují hlavně na jeden z největších problémů v lokalitě - tím je nezaměstnanost. Kurzy se pak věnují tomu, o co mají klienti organizace sami zájem – například právě o to, jak napsat životopis a motivační dopis, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor a zvýšit si tak šanci na získání zaměstnání. 

Lektoři s účastníky kurzu probírali praktické otázky a situace, na které během hledání zaměstnání narazili. Mnoho dotázaných hovořilo o tom, že se často setkávají s tím, že po telefonu je potenciální zaměstnavatel pozve na pohovor nebo dokonce jim zaměstnání rovnou přislíbí, ale když zjistí, že jde o romského uchazeče, odmítne je.

Kurzu se zúčastnilo zatím prvních 9 zájemců a budou následovat další semináře a školení. Na nich budou lektoři používat například metodu videonácviku různých situací a velký důraz budou opět klást na praktické dovednosti.

Přečteno: 1674x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Zaměstnávání, Vzdělávání



HLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky







..
romea - logo