romea - logo
12. srpna 2020 (středa)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace Khamoro ze Sokolovska uspořádala kurz, který má zvýšit lidem z vyloučené lokality šance na pracovním trhu

22.2.2018 11:00
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)

Organizace Khamoro, která působí v Chodově u Sokolova, uspořádala 13. února pro lidi ze sociálně vyloučených lokalit neakreditovaný kurz psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. 

Organizace již několik měsíců pořádá přímo ve svých prostorách také různé besedy, kurzy, semináře a přednášky. Tematicky se přitom zaměřují hlavně na jeden z největších problémů v lokalitě - tím je nezaměstnanost. Kurzy se pak věnují tomu, o co mají klienti organizace sami zájem – například právě o to, jak napsat životopis a motivační dopis, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor a zvýšit si tak šanci na získání zaměstnání. 

Lektoři s účastníky kurzu probírali praktické otázky a situace, na které během hledání zaměstnání narazili. Mnoho dotázaných hovořilo o tom, že se často setkávají s tím, že po telefonu je potenciální zaměstnavatel pozve na pohovor nebo dokonce jim zaměstnání rovnou přislíbí, ale když zjistí, že jde o romského uchazeče, odmítne je.

Kurzu se zúčastnilo zatím prvních 9 zájemců a budou následovat další semináře a školení. Na nich budou lektoři používat například metodu videonácviku různých situací a velký důraz budou opět klást na praktické dovednosti.

Přečteno: 1654x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Zaměstnávání, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo