romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace Khamoro ze Sokolovska uspořádala kurz, který má zvýšit lidem z vyloučené lokality šance na pracovním trhu

22.2.2018 11:00
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)

Organizace Khamoro, která působí v Chodově u Sokolova, uspořádala 13. února pro lidi ze sociálně vyloučených lokalit neakreditovaný kurz psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. 

Organizace již několik měsíců pořádá přímo ve svých prostorách také různé besedy, kurzy, semináře a přednášky. Tematicky se přitom zaměřují hlavně na jeden z největších problémů v lokalitě - tím je nezaměstnanost. Kurzy se pak věnují tomu, o co mají klienti organizace sami zájem – například právě o to, jak napsat životopis a motivační dopis, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor a zvýšit si tak šanci na získání zaměstnání. 

Lektoři s účastníky kurzu probírali praktické otázky a situace, na které během hledání zaměstnání narazili. Mnoho dotázaných hovořilo o tom, že se často setkávají s tím, že po telefonu je potenciální zaměstnavatel pozve na pohovor nebo dokonce jim zaměstnání rovnou přislíbí, ale když zjistí, že jde o romského uchazeče, odmítne je.

Kurzu se zúčastnilo zatím prvních 9 zájemců a budou následovat další semináře a školení. Na nich budou lektoři používat například metodu videonácviku různých situací a velký důraz budou opět klást na praktické dovednosti.

Přečteno: 1805x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Zaměstnávání, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo