romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Organizace Khamoro ze Sokolovska uspořádala kurz, který má zvýšit lidem z vyloučené lokality šance na pracovním trhu

22.2.2018 11:00
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)

Organizace Khamoro, která působí v Chodově u Sokolova, uspořádala 13. února pro lidi ze sociálně vyloučených lokalit neakreditovaný kurz psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. 

Organizace již několik měsíců pořádá přímo ve svých prostorách také různé besedy, kurzy, semináře a přednášky. Tematicky se přitom zaměřují hlavně na jeden z největších problémů v lokalitě - tím je nezaměstnanost. Kurzy se pak věnují tomu, o co mají klienti organizace sami zájem – například právě o to, jak napsat životopis a motivační dopis, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor a zvýšit si tak šanci na získání zaměstnání. 

Lektoři s účastníky kurzu probírali praktické otázky a situace, na které během hledání zaměstnání narazili. Mnoho dotázaných hovořilo o tom, že se často setkávají s tím, že po telefonu je potenciální zaměstnavatel pozve na pohovor nebo dokonce jim zaměstnání rovnou přislíbí, ale když zjistí, že jde o romského uchazeče, odmítne je.

Kurzu se zúčastnilo zatím prvních 9 zájemců a budou následovat další semináře a školení. Na nich budou lektoři používat například metodu videonácviku různých situací a velký důraz budou opět klást na praktické dovednosti.

Přečteno: 1595x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Zaměstnávání, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo