romea - logo
15. září 2019 (neděle)
svátek má Jolana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Organizace Khamoro ze Sokolovska uspořádala kurz, který má zvýšit lidem z vyloučené lokality šance na pracovním trhu

22.2.2018 11:00
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)
Organizace Khamoro pod vedením ředitele Emila Voráče pořádá vzdělávací kurzy a semináře (Foto: Jan Čonka)

Organizace Khamoro, která působí v Chodově u Sokolova, uspořádala 13. února pro lidi ze sociálně vyloučených lokalit neakreditovaný kurz psaní strukturovaného životopisu a motivačního dopisu. 

Organizace již několik měsíců pořádá přímo ve svých prostorách také různé besedy, kurzy, semináře a přednášky. Tematicky se přitom zaměřují hlavně na jeden z největších problémů v lokalitě - tím je nezaměstnanost. Kurzy se pak věnují tomu, o co mají klienti organizace sami zájem – například právě o to, jak napsat životopis a motivační dopis, jak úspěšně absolvovat přijímací pohovor a zvýšit si tak šanci na získání zaměstnání. 

Lektoři s účastníky kurzu probírali praktické otázky a situace, na které během hledání zaměstnání narazili. Mnoho dotázaných hovořilo o tom, že se často setkávají s tím, že po telefonu je potenciální zaměstnavatel pozve na pohovor nebo dokonce jim zaměstnání rovnou přislíbí, ale když zjistí, že jde o romského uchazeče, odmítne je.

Kurzu se zúčastnilo zatím prvních 9 zájemců a budou následovat další semináře a školení. Na nich budou lektoři používat například metodu videonácviku různých situací a velký důraz budou opět klást na praktické dovednosti.

Přečteno: 1603x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Zaměstnávání, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

Hoax o jedovatých balíčcích kosmetiky - září 2019 (Koláž: Romea.cz)

Hoax o balíčcích s jedovatými vzorky kosmetiky se šíří mezi Romy v Evropě. Poprvé se tento hoax objevil už v roce 2002

12.9.2019 10:52
Na sociálních sítích a po e-mailech se v posledních dnech hlavně mezi romskou komunitou šíří hoax o tom, že romským rodinám ve Francii chodí do schránek reklamní balíčky s kosmetikou obsahující jed. Ve stejnou dobu se začal šířit podobný hoax, kde jsou ale oběťmi těchto zásilek Izraelky. Zpráva o jedovatých vzorcích se poprvé objevila už v roce 2002 a nyní se znovu vrací do oběhu.
 celý článek

Archeologický průzkum v Letech u Písku - 10. 9. 2019 (FOTO: Tereza Heková, Romea.cz)

videoArcheologové odkryli dva hroby obětí tzv. cikánského tábora v Letech u Písku, jde o novorozence a ženu. Našli i další hrobové jámy

10.9.2019 15:10
Archeologové našli v Letech na Písecku, kde byl za války romský koncentrační tábor, hroby jednotlivců. Odkryli jeden hrob s pozůstatky vězeňkyně mladší 40 let a jeden hrob pravděpodobně novorozence. Nalezli i sedm hrobových jam. Podle písemných pramenů by v místě mělo být pohřbeno 120 vězňů, z toho přes 70 dětí, hřbitov by měl mít rozlohu 400 metrů čtverečních. Výzkum v úterý skončil. Novinářům to řekli archeologové a zástupci Muzea romské kultury, které chce v místě vybudovat památník romského holokaustu a otevřít ho do roku 2023.
 celý článek

Lipník nad Bečvou (Koláž: Romea.cz)

Rasistický útok na romské děti: Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří útočili v Lipníku nad Bečvou

10.9.2019 11:00
Policisté navrhli obžalovat muže a ženu, kteří na jaře v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku napadli skupinu romských dětí a byli za to obviněni ze tří trestných činů včetně hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muži a ženě hrozí až pět let vězení.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo