romea - logo
25. ledna 2021 (pondělí)
svátek má Miloš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace R-Mosty pořádá 3. a 4. prosince online kurz o sociokulturních specifikách romských žáků

16.11.2020 15:55
Ilustrační FOTO: Pixabay
Ilustrační FOTO: Pixabay

Oblíbený kurz o sociokulturních specifikách romských žáků organizace R-Mosty se kvůli pandemii COVID-19 bude konat v online podobě. Zájemci z řad učitelů a dalších pedagogických pracovníků jej mohou absolvovat v termínu 3. a 4. prosince.

KONTAKT

Zájemci se mohou hlásit na kontaktní E-mail: adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na číslo 725 345 594.

"Kurz pomáhá lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Poskytuje informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a společensko- kulturních specifikách. Nabízí také metody, kterými je možné zlepšovat komunikaci mezi školou a romskými rodinami a zvyšovat motivaci dětí ke studiu. Důležitým leitmotivem celého programu jsou otázky související se sociálním vyloučením a chudobou, kterým romské rodiny často čelí. Během celého semináře probíhá navazování konkrétních zkušeností a dotazů účastníků na jednotlivá témata v interaktivní diskusi," uvedl pro server Romea.cz Adam Pospíšil z organizace R-mosty.

Kurz je akreditován ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a je součástí oficiálních doporučení veřejné ochránkyně práv pro školy k podpoře desegregace českého vzdělávacího systému. Je vhodný pro pedagogy, kteří učí ve školách, ve kterých je znatelný podíl romských žáků, ale i pro školy, které se chtějí kvalitně připravit na integraci dětí z odlišného sociokulturního prostředí.

Společnost R – Mosty tento kurz realizuje již deset let a za dobu jeho existence jím prošlo přes 700 učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Tradičně skvělé hodnocení od účastníků patří lektorů kurzu, romistům Davidovi Tišerovi a Barboře Šebové, ředitelce ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlastě Gerykové a speciální pedagožce Daně Míkové, které mají dlouholeté zkušenosti se vzděláváním romských dětí.

ryz, TZ R-Mosty
Přečteno: 647x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, On-line, R-Mosty, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

Vakcína proti onemocnění COVID-19 od firmy Pfizer-BioNTech (FOTO: Wikimedia Commons, U.S. Secretary of Defense)

videoRomové a očkování proti onemocnění COVID-19. Kdo si nechá dát vakcínu a kdo ne?

18.1.2021 22:10
Registrace na očkování proti onemocnění COVID-19 pro občany starší 80 let začalo v pátek 15. ledna a její začátek provázely potíže, protože systém nestíhal pod návalem zájemců o vakcínu. Podle údajů státního týmu tzv. Chytré karantény se k pondělní 13. hodině zatím zaregistrovala téměř polovina seniorů nad 80 let, kteří nežijí v domovech seniorů. Další skupiny se budou moci registrovat později. Bouřlivá diskuze o tom, zda se nechat očkovat nebo ne však nadále probíhá a je provázena celou řadou dezinformací. Server Romea.cz se snažil zjistit, jaký názor na očkování mají Romové. Proč právě v této chvíli někteří Romové podléhají dezinformacím na internetu?
 celý článek

Stanislav Křeček a Čeněk Růžička na jednom ze zasedání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny (Koláž: Romea.cz)

Občanští členové "romské rady": Křeček nezná své kompetence, k romské strategii se vyjadřuje nepravdivě, soustavně cíleně podkopává důstojnost Romů

18.1.2021 15:03
Několik občanských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny dnes vydalo stanovisko, ve kterém kritizují současného Veřejného ochránce práv za jeho vyjádření ke Strategii romské integrace na roky 2021-2030. Členové rady uvádí, že Křeček nezná rozsah svých kompetencí, když tvrdí, že vytvoření zprávy reflektující nové poznatky ve vztahu k protiprávním sterilizacím nespadají do jeho kompetencí. Za nepřípustně předsudečné považují dále jeho výroky, že Strategie je nerealizovatelným dokumentem sestaveným bez znalosti věci.
 celý článek

Annamárie Horváthová (FOTO: Athletic Legion Club - Moldava nad Bodvou)

"Dívka v balerínkách", běžkyně Annamárie Horváthová, se připravuje na mistrovství Evropy

18.1.2021 10:41
Když před dvěma lety zvítězila v běžeckém závodě, obletěly internet fotografie ze stupňů vítězů. Vedle dívek na druhém a třetím místě v běžeckých botách je na nich tehdy třináctiletá Annamárie Horváthová jen na boso v balerínkách.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo