romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace R-Mosty pořádá 3. a 4. prosince online kurz o sociokulturních specifikách romských žáků

16.11.2020 15:55
Ilustrační FOTO: Pixabay
Ilustrační FOTO: Pixabay

Oblíbený kurz o sociokulturních specifikách romských žáků organizace R-Mosty se kvůli pandemii COVID-19 bude konat v online podobě. Zájemci z řad učitelů a dalších pedagogických pracovníků jej mohou absolvovat v termínu 3. a 4. prosince.

KONTAKT

Zájemci se mohou hlásit na kontaktní E-mail: adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na číslo 725 345 594.

"Kurz pomáhá lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Poskytuje informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a společensko- kulturních specifikách. Nabízí také metody, kterými je možné zlepšovat komunikaci mezi školou a romskými rodinami a zvyšovat motivaci dětí ke studiu. Důležitým leitmotivem celého programu jsou otázky související se sociálním vyloučením a chudobou, kterým romské rodiny často čelí. Během celého semináře probíhá navazování konkrétních zkušeností a dotazů účastníků na jednotlivá témata v interaktivní diskusi," uvedl pro server Romea.cz Adam Pospíšil z organizace R-mosty.

Kurz je akreditován ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a je součástí oficiálních doporučení veřejné ochránkyně práv pro školy k podpoře desegregace českého vzdělávacího systému. Je vhodný pro pedagogy, kteří učí ve školách, ve kterých je znatelný podíl romských žáků, ale i pro školy, které se chtějí kvalitně připravit na integraci dětí z odlišného sociokulturního prostředí.

Společnost R – Mosty tento kurz realizuje již deset let a za dobu jeho existence jím prošlo přes 700 učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Tradičně skvělé hodnocení od účastníků patří lektorů kurzu, romistům Davidovi Tišerovi a Barboře Šebové, ředitelce ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlastě Gerykové a speciální pedagožce Daně Míkové, které mají dlouholeté zkušenosti se vzděláváním romských dětí.

ryz, TZ R-Mosty
Přečteno: 456x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, On-line, R-Mosty, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo