romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace R-Mosty pořádá 3. a 4. prosince online kurz o sociokulturních specifikách romských žáků

16.11.2020 15:55
Ilustrační FOTO: Pixabay
Ilustrační FOTO: Pixabay

Oblíbený kurz o sociokulturních specifikách romských žáků organizace R-Mosty se kvůli pandemii COVID-19 bude konat v online podobě. Zájemci z řad učitelů a dalších pedagogických pracovníků jej mohou absolvovat v termínu 3. a 4. prosince.

KONTAKT

Zájemci se mohou hlásit na kontaktní E-mail: adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na číslo 725 345 594.

"Kurz pomáhá lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Poskytuje informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a společensko- kulturních specifikách. Nabízí také metody, kterými je možné zlepšovat komunikaci mezi školou a romskými rodinami a zvyšovat motivaci dětí ke studiu. Důležitým leitmotivem celého programu jsou otázky související se sociálním vyloučením a chudobou, kterým romské rodiny často čelí. Během celého semináře probíhá navazování konkrétních zkušeností a dotazů účastníků na jednotlivá témata v interaktivní diskusi," uvedl pro server Romea.cz Adam Pospíšil z organizace R-mosty.

Kurz je akreditován ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a je součástí oficiálních doporučení veřejné ochránkyně práv pro školy k podpoře desegregace českého vzdělávacího systému. Je vhodný pro pedagogy, kteří učí ve školách, ve kterých je znatelný podíl romských žáků, ale i pro školy, které se chtějí kvalitně připravit na integraci dětí z odlišného sociokulturního prostředí.

Společnost R – Mosty tento kurz realizuje již deset let a za dobu jeho existence jím prošlo přes 700 učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Tradičně skvělé hodnocení od účastníků patří lektorů kurzu, romistům Davidovi Tišerovi a Barboře Šebové, ředitelce ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlastě Gerykové a speciální pedagožce Daně Míkové, které mají dlouholeté zkušenosti se vzděláváním romských dětí.

ryz, TZ R-Mosty
Přečteno: 818x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, On-line, R-Mosty, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo