romea - logo
13. dubna 2021 (úterý)
svátek má Aleš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

16.12.2019 17:45
Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)
Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

16. a 17. ledna příštího roku se v Praze uskuteční další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Završí se tím deset let jeho realizace pod hlavičkou neziskové organizace R-Mosty. Kurz pomáhá lépe a efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin. Jeho cílem je poskytnout informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce a společensko kulturních specifikách.

Důležitým leitmotivem celého programu jsou také otázky související se sociálním vyloučením a chudobou, kterým romské rodiny často čelí. Speciální blok jevěnován konkrétním metodám, které pomáhají zlepšit spolupráci mezi školou a romským žákem, potažmo jeho rodinou. Dostává se i na konkrétní didaktické postupy ve zefektivňování výuky v češtině, matematice, zeměpisu, přírodopisu a v dalších předmětech. Během celého semináře probíhá navazování konkrétních zkušeností a dotazů účastníků na jednotlivá témata v interaktivní diskusi.

Kurz je akreditován MŠMT v systému dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Je vhodný pro pedagogy, kteří učí ve školách, ve kterých je znatelný podíl romských žáků, ale připívá také k dlouhodobé snaze o desegregaci českého školství tím, že i školám v hlavním vzdělávacím proudu nabízí informace, které jsou pro integraci romských dětí nezbytné. Proto se také tento nabízený kurz stal součástí oficiálních doporučení veřejné ochránkyně práv pro školy k podpoře desegregace českého vzdělávacího systému. 

Společnost R - Mosty kurz Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků realizuje již deset let a za dobu jeho existence jím prošlo přes 700 učitelů a dalších pedagogických pracovníků. Tradičně skvělé hodnocení od účastníků patří lektorů kurzu, romistům Davidovi Tišerovi a Barboře Šebové a ředitelce ZŠ Floriána Bayera v Kopřivnici Vlastě Gerykové, která má dlouholeté a pozitivní zkušenosti se vzděláváním romských dětí. Lektorský tým nově doplňuje také speciální padagožka Dana Míková, která se zaměřuje na prezentaci konkrétních kazuistik a postupů, kterými škola může škodit nebo naopak prospívat integraci dětí z odlišného sociokulturního prostředí.

Pokud Vám není lhostejná úroveň vzdělávání romských dětí a chcete se přihlásit, můžete tak učinit mailem na adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na čísle 725 345 594.

Přečteno: 524x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, R-Mosty, o. s.HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo