romea - logo
17. února 2019 (neděle)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Organizace RomanoNet spustila kampaň s názvem „ME DŽAV! A so tu?“

26.9.2018 11:45
Kampaň ME DŽAV! A so tu?
Kampaň ME DŽAV! A so tu?

Organizace RomanoNet spustila na konci srpna kampaň s názvem ME DŽAV! A so tu? (česky JÁ JDU! A co ty?). Cílem kampaně je aktivovat Romy v období před volbami a motivovat je k tomu, aby šli volit v komunálních volbách.

„Vyznat se v politických programech, najít si své favority a zároveň volit zodpovědně? To je těžké i pro ostřílené voliče. Natož pak pro ty, kteří jdou k volebním urnám v komunálních volbách poprvé. A takových je mezi cílovou skupinou kampaně mnoho. Buď proto, že volby ignorovali, nevěděli o nich anebo skočili na předvolební sliby a pohrůžky těch, kteří si jejich hlasy kupovali a kupují. Právě proto jsme již na konci srpna spustili kampaň s názvem „ME DŽAV! A so tu?“ která má probudit zájem Romů o politiku a uvědomit si, že právě lokální politika má zásadní dopad na jejich každodenní život,“ říká Michal Miko, ředitel organizace RomanoNet.

Kampaň probíhá intenzivně na sociálních sítích, zejména na FB a Instagramu, a má významný dopad na cílovou skupinu. Součástí kampaně jsou videa, ve kterých známé romské osobnosti vyjadřují svůj postoj k volbám a současně vyzývají další Romy k tomu, aby šli volit také. Některá videa v kampani mají až 50 000 zhlédnutí a stovky sdílení. Dále jsou publikovány články občansky aktivních Romů, které se zveřejňují na zpravodajském serveru www.romea.cz.

Týden před volbami bude zveřejněno instruktážní video, ve kterém bude Romům vysvětleno, jak volba v komunálních volbách probíhá. Současně se v mnoha vyloučených lokalitách rozdávají letáky, které informují Romy o tom, že se 5. a 6. října konají komunální volby a že na stránkách www.medzavasotu.cz mohou najít podrobnější informace.

Kromě zvýšení volební účasti Romů v komunálních volbách organizace RomanoNet také monitoruje ve vytipovaných vyloučených lokalitách v České republice kupčení s hlasy. Má v těchto místech hlídky, které vědí jak postupovat v případě, kdy dochází k tomuto korupčnímu jednání.

„Existuje mnoho politických stran či uskupení, které cíleně navštěvují sociálně slabé Romy a za pár stovek nebo šišku salámu je dovedou s předvyplněným volebním lístkem k volební urně. Některým je přislíbena odměna až po té, co odvolí a tak se mnohdy stalo, že Romové žádali volební komisi o to, aby jim tedy zaplatila, když už šli volit. Naše hlídky mají na starost toto korupční jednání odhalovat, další už bude na policii a soudech, které by měly v tomto ohledu jednat rychle,“ vysvětluje Michal Miko, ředitel organizace.

Kampaň ME DŽAV! A so tu? Bude spuštěna do poloviny října. Po té bude probíhat vyhodnocení dopadu kampaně a na konci roku 2018 budou tyto výsledky veřejně prezentovány pro zájemce a odbornou veřejnost na národní i mezinárodní úrovni.

Organizace RomanoNet je zastřešující organizací 8 neziskových romských a proromských organizací, která je platformou pro vyjednání a prosazování změn v nastavování politiky integrace a k lepšímu zacílení výzev na financování projektů k integraci Romů a sociálně znevýhodněných osob. Organizace stojí za vznikem stínové zprávy o stavu romské menšiny s názvem „Monitorovací zpráva občanské společnosti o implementaci národní romské integrační strategie v České republice“.

 

TZ RomanoNet
Přečteno: 792x

 

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Kampaň, PolitikaHLAVNÍ ZPRÁVY

Barber Valentýn Toráč (FOTO: Archiv Valentýna Toráče)

videoBarber Valentýn Toráč: Jsem produktivní, potřebuji v životě něco vytvářet

15.2.2019 18:20
Další díl pořadu Desetiminutovka Plus jsme natáčeli na svatého Valentýna s Valentýnem Toráčem, který v Praze provozuje barber shop.
 celý článek

--ilustrační foto--

Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic

14.2.2019 13:35
Ústí nad Labem vyhlásilo bezdoplatkovu zónu na celém území města, včetně Trmic. Magistrát usoudil, že celé město je „oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů“. To znamená, že nově příchozí obyvatele nebudou moci pobírat doplatky na bydlení. Platnost tohoto opatření nabyde 4. března. Zjistila to Česká televize.
 celý článek

Facebooková prezentace spolku Čonoro

Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, který má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově

13.2.2019 16:45
Kandidát strany se sloganem o havěti působí ve spolku, která má pomáhat Romům a řešit situaci v Chanově Kandidát politické strany Otevřená radnice Most, která v loňských komunálních volbách uváděla na svých propagačních materiálech slogan „Jen deratizační prostředky na tu havěť nestačí!“ a na sociálních sítí k nim přidávala popisek „Nulová tolerance nepřizpůsobivým“ Pavel Pöschl se měsíc po volbách stal zástupcem nově vzniklé organizace pro pomoc Romům Čonoro v Mostě.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo