romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizace Živá paměť pořádá setkání organizací podporujících přeživší holokaustu Romů a Sintů v České republice. Součástí je i program pro veřejnost

6.4.2022 15:06
(FOTO: Živá paměť)
(FOTO: Živá paměť)

V úterý 12. dubna se v pražském Goethe – Institutu koná networkingové setkání organizací, které podporují přeživší holokaustu Romů a Sintů v České republice. Setkání se koná v rámci projektu Dobrý den! Lačho ďives! organizace Živá paměť a předchází mu kulturní program u příležitosti Mezinárodního dne Romů pro veřejnost.

Program zahájí v 11:00 projekce dokumentárního filmu Jak jsem se stala partyzánkou s úvodním slovem autorky Very Lackové. Zazní i vítězné skladby ze Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka. 

Odpolední část programu, na kterou je třeba se registrovat do 7.4. emailem na adresu jakschova@zivapamet.cz, představí kromě aktuálních projektů Živé paměti ve prospěch přeživších holokaustu Romů a Sintů i výzkumnici Národního ústavu duševního zdraví Zoe Guerrero. Ta se podílí na výzkumu, který mapuje psychické zdraví romské komunity.

„V současné době se mnohé neziskové i státní organizace, vedle své běžné činnosti, navíc plně věnují podpoře uprchlíků a obětí války na Ukrajině. Aktuálně tedy Zoe Guerrero  zařadí do své přednášky téma traumatu a pomoci traumatizovaným osobám,“ přibližují organizátoři. 

Přečteno: 323x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Holocaust, Mezinárodní den Romů, program, Neziskový sektor, oběťHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo