romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Organizátor protiromských demonstrací Jan Dufek chtěl, aby "bílí" vyvražďovali Romy, nyní náhle ztratil paměť

Praha, Duchcov, 10.6.2013 18:16, (ROMEA)
Jan Dufek z duchcovské DSSS. (FOTO: Antifa)
Jan Dufek z duchcovské DSSS. (FOTO: Antifa)

Jan Dufek, který se těšil, že občané konečně povstanou a vyvraždí Romy, údajně již za svými slovy nestojí. "Bylo to v rozčilení a bohužel to teď už nemůžu vzít zpět," poznamenal ke svému výroku Dufek pro server iDnes.cz. Koho měl na mysli, když mluvil o vyvražďování, podle iDnes.cz neupřesnil. "Já už nevím, kdybych neviděl ten záznam, nepamatoval bych si, co jsem tehdy říkal," dodal.

Jan Dufek a Jindřich Svoboda jsou pořadateli zatím jediné protiromské demonstrace v Duchcově, spojené s pochodem k bydlišti Romů, ohlásili však i demonstrace další. Situaci se po demonstraci snažila uklidnit starostka Jitka Bártová, která svolala diskusi občanů. Po jejím skončení Míra Brož ze sdružení Konexe Dufkovi a Svobodovi řekl:
"Opravdu pánové, každej ten pochod to zhorší a vyhrotí."
Jan Dufek mu odpověděl: "To je dobře, konečně ty lidi alespoň povstanou a vyvražděj je všechny."

VIDEO

Z řečeného jednoznačně plyne, že Dufek se Svobodou pořádají protiromské demonstrace, aby se situace zhoršila a vyhrotila do té míry, až "bílí" začnou vyvražďovat Romy. O případu jako první informoval server Romea.cz v článku Pořadatelé duchcovských demonstrací Jindřich Svoboda a Jan Dufek usilují o vyvraždění Romů.

"Video již máme k dispozici a případem se intenzivně zabýváme. Kriminalisté záznam a další důkazy vyhodnocují. Zatím nebyla stanovena právní kvalifikace skutku. Případná trestní odpovědnost muže zachyceného na videozáznamu je předmětem dalšího vyšetřování," řekl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.

"Jan Dufek se tímto projevem mohl dopustit trestného činu dle § 356 trestního zákoníku. Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Protože tak učinil prostřednictvím televize, hrozil by mu v případě obvinění ze spáchání tohoto trestného činu trest odnětí svobody v rozsahu 6 měsíců až 3 let," řekl serveru Romea.cz právník David Oplatek, který se dlouhodobě zabývá zločiny z nenávisti. 

Podívejme se tedy na nevinného, rozčileného a paměť ztrativšího Jana Dufka blíže. Začněme ukázkami jeho názorů z jeho facebookového profilu:

  • V dnešní době je to uplně jedno zda cikáni nebo muslimové .Bílá rasa umírá.už není tak vznešená a hrdá a to jen díky humanistům a pseudoochráncům.jak dlouho ještě bude trvat tato doba temna??
jan-dufek_2.jpg
  • zkuste někdo volit toho ŽIDA FIŠERA !!!
  • nechápu jak někdo může mít v oblíbených toho cigoše rytmuse a tu píču rolinsovou !!??
jan-dufek-3_1.jpg
  • Haha už vím jak ty cigose z Duxu dostanem (nápis nad fotografií výbuchu).
    Jiří Fišer na to reaguje: Tak by ses mohl o pár raketek rozdělit
    Dufek odpovídá: Fišo velmi rád jedno balení raketek do každého města.
    Fišer: Pokud jedno balení značí plnou B52ku
jan-dufek-2_4.jpg

Podle Antify jsou oba pořadatelé protiromských akcí v Duchcově, Jan Dufek i Jindřich "Pinďa" Svoboda, neonacisté. "Dufek je dlouholetý neonacistický aktivista, v minulosti byl odsouzen za hajlování, nedovolené ozbrojování a zneužívání sociálních dávek. V minulosti se podílel ve větší skupině na napadení skupiny Romů na Slovensku. Na náměstí slovenské Krupiny Romy nejdřív uráželi, hajlovali, vyhrožovali jim kulkou do hlavy a později je i fyzicky napadli" napsala Antifa ve svém prohlášení.

Podrobněji Antifa.cz informuje o neonacistické příslušnosti Jana Dufka v článku Oslavy v režii Jana Dufka z Duchcova, z ledna 2008:

duf_01_2.jpgSeveročech Jan Dufek hrdě ukazuje svou sbírku zbraní a tvrdí, že se chystá na takzvanou rasovou válku.

duf_04_2.jpgDufek v helmě s hákovým křížem. 

duf_05.jpg
Dufek, beránek Boží, který ztratil paměť.

dufo_01_1.jpg
Jan Dufek s Antonínem Nedvědem (uprostřed) z Národního odporu Praha (neonacistické hnutí), který byl zrovna v tu chvíli mimo vězení, kde za násilnou trestnou činnost obvykle pobývá.

Na kameru sice hovoří o vyvražďování Romů jen Dufek. Jak jsme však uvedli již dříve, jeho kolega Svoboda se stejnými slovy vyjádřil na svém facebookovém profilu: 

„Tak a konečně je to venku! Utajované video z napadení v Duchcově! Zmrdi černý! Vyvraždit je všechny! Jak dlouho to ještě budeme tolerovat? Navrhuji klidně Casanovský, je čas se sjednotit a dam jim už kurva co proto! Jdu se vyblejt a pak si du nabrousit nože...“

svoboda-vyvrazdeni_5.jpg

Jindřich Svoboda, známý pod přezdívkou „Pinďa“ se na Facebooku hájil, že není žádný extremista ani radikál. Zároveň ale přiznal, že je členem extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Neonacisté a další extremisté se nyní předhánějí s aktivisty z opačného tábora, kdo nahlásí do Duchcova více akcí. Sdružení Konexe a Otrokem rasy zabrala některá prostranství na tři měsíce dopředu, DSSS a Svoboda s Dufkem ovšem nezůstávají pozadu. Přehled ohlášených akcí je k dispozici na oficiálním webu města Duchcov.

Přečteno: 4053x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Rasismus, Násilí z nenávisti, Demonstrace, DSSS, DuchcovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo