romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Nadace Open Society fund tento rok podpořila další mladé studenty při cestě k vysokoškolskému titulu

19.10.2016 14:22
romská stipendistka OSF Denisa Makovä
romská stipendistka OSF Denisa Makovä

Open Society Fund tento rok s pomocí podnikatele Jana Bárty podpořila ve studiu celkem devět romských studentů a nejedná se pouze o finanční podporu. Novinky.cz zveřejnily článek o dvou studentkách, Denise Makové a Anetě Suché z Moravskoslezského kraje.

V žádostech o stipendiu studenti vyčíslují své náklady spojené s bydlením, stravou dopravou, školními pomůckami případně školným. Následně hodnotící komise posoudí, jak velkou částku potřebují. Po schválení konečného výsledku jim OFS finance poskytne.

„Nad rámec svého studia jsou povinny vybrat si jazykový kurz a absolvovat ho s dobrým výsledkem. K tomu musí odpracovat 100 dobrovolnických hodin pro nevládní organizaci, kterou si vyberou. Navíc ke splnění požadavků stipendia je nutné absolvovat praxi ve firmě či organizaci související s oborem studia,“ upřesnila Plešková pro novinky.cz

Aneta Suchá pochází ze sociálně vyloučené lokality v Ostravě-Přívoze. Rodiče ji od mala vedli ke studiu a vysvětlovali, jak pro ni bude v budoucnu důležité. Ke svému studiu na gymnáziu Aneta jako dobrovolnice doučovala romské děti v nízkoprahovém zařízení a dnes pracuje na projektu, který umisťuje romské děti do mateřských a základních škol.

Další stipendistka Denisa Makovä se rozhodla přestěhovat z Karviné do Prahy, kde studuje pastorační a sociální práci na Evangelicko-teologické fakultě Univerzity Karlovy. Je první z rodiny, která má maturitu a její rodiče ji při studiích fandí. Předtím Denisa pracovala pro město Orlová v komunitním centru, kde vedla volnočasové aktivity pro děti a mládež ze sociálně vyloučené lokality a nyní pracuje v romské zpravodajské organizaci Romea.cz. 

Přečteno: 937x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Studenti, Stipendia, OSF, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo