romea - logo
13. prosince 2019 (pátek)
svátek má Lucie
Loading
rozšířené vyhledávaní

OSF vyzývá k vytvoření sítě předškolního vzdělávání pro romské děti. Uchazeči se mohou hlásit do poloviny srpna

26.7.2017 16:29
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)

Pro Českou republiku byla nově (a pro Rumunsko opětovně) vyhlášena výzva pro neziskové organizace k podávání návrhů Romani Early Years Network (REYN) 2017. Jde o iniciativu předškolního vzdělávání, která má za cíl rozvíjet odborné znalosti Romů a dalších pracovníků z oblasti předškolního vzdělávání pracujících s romskými komunitami napříč Evropou. Tato výzva chce zvýšit počet romských odborníků v oblasti předškolního vzdělávání, a dosáhnout lepšího přístupu romských děti ke kvalitním službám.

Romské iniciativy programu předškolního vzdělávání (Roma Initiatives of the Early Childhood Program) se snaží zlepšit život romských dětí a jejich rodin přímou prací s nimi u nich doma a uvnitř komunity a vytvářením příznivých kontextů napříč Evropou, např. prací s partnery na potlačení diskriminace a podpoře inkluze.

Termín odevzdání návrhů je 15. srpna 2017 v 17:00 středoevropského času. Návrhy mohou zájemci odeslat po registraci na grantový portál OSF, jehož prostřednictvím odešlou i vyplněné formuláře - odkaz naleznou zájemci ZDE. Návod k portálu je přístupný ZDE.

Všechny návrhy musí obsahovat veškeré informace uvedené ve vzorové žádosti o projekt a ve vzorovém rozpočtu a měly by být podány v angličtině. Dotazy je možné směřovat na programovou specialistku Katherine Street katherine.street@opensocietyfoundations.org.

Finanční prostředky budou poskytnuty na implementační dobu minimálně 12 měsíců a maximálně 24 měsíců.

Národní sítě už fungují v několika zemích (Belgie, Chorvatsko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kosovo, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina a Slovensko). Mezinárodní síť Romani Early Years Network sídlí ve městě Leiden v Nizozemsku a funguje jako vedoucí celoevropská síť pro prosazování práv, která podporuje včasnou péči a vývoj dětí, a jako centrum informací, které podporuje profesionály pracující s malými dětmi a jejich rodinami.

O REYN se dozvíte více zde: www.reyn.eu.

Přečteno: 1790x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, předškolní výchova, OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo