romea - logo
17. října 2021 (neděle)
svátek má Hedvika

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

OSF vyzývá k vytvoření sítě předškolního vzdělávání pro romské děti. Uchazeči se mohou hlásit do poloviny srpna

26.7.2017 16:29
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)

Pro Českou republiku byla nově (a pro Rumunsko opětovně) vyhlášena výzva pro neziskové organizace k podávání návrhů Romani Early Years Network (REYN) 2017. Jde o iniciativu předškolního vzdělávání, která má za cíl rozvíjet odborné znalosti Romů a dalších pracovníků z oblasti předškolního vzdělávání pracujících s romskými komunitami napříč Evropou. Tato výzva chce zvýšit počet romských odborníků v oblasti předškolního vzdělávání, a dosáhnout lepšího přístupu romských děti ke kvalitním službám.

Romské iniciativy programu předškolního vzdělávání (Roma Initiatives of the Early Childhood Program) se snaží zlepšit život romských dětí a jejich rodin přímou prací s nimi u nich doma a uvnitř komunity a vytvářením příznivých kontextů napříč Evropou, např. prací s partnery na potlačení diskriminace a podpoře inkluze.

Termín odevzdání návrhů je 15. srpna 2017 v 17:00 středoevropského času. Návrhy mohou zájemci odeslat po registraci na grantový portál OSF, jehož prostřednictvím odešlou i vyplněné formuláře - odkaz naleznou zájemci ZDE. Návod k portálu je přístupný ZDE.

Všechny návrhy musí obsahovat veškeré informace uvedené ve vzorové žádosti o projekt a ve vzorovém rozpočtu a měly by být podány v angličtině. Dotazy je možné směřovat na programovou specialistku Katherine Street katherine.street@opensocietyfoundations.org.

Finanční prostředky budou poskytnuty na implementační dobu minimálně 12 měsíců a maximálně 24 měsíců.

Národní sítě už fungují v několika zemích (Belgie, Chorvatsko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kosovo, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina a Slovensko). Mezinárodní síť Romani Early Years Network sídlí ve městě Leiden v Nizozemsku a funguje jako vedoucí celoevropská síť pro prosazování práv, která podporuje včasnou péči a vývoj dětí, a jako centrum informací, které podporuje profesionály pracující s malými dětmi a jejich rodinami.

O REYN se dozvíte více zde: www.reyn.eu.

Přečteno: 1840x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, předškolní výchova, OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo