romea - logo
13. července 2020 (pondělí)
svátek má Markéta
Loading
rozšířené vyhledávaní

OSF vyzývá k vytvoření sítě předškolního vzdělávání pro romské děti. Uchazeči se mohou hlásit do poloviny srpna

26.7.2017 16:29
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)
Ilustrační foto. (FOTO: Pixabay)

Pro Českou republiku byla nově (a pro Rumunsko opětovně) vyhlášena výzva pro neziskové organizace k podávání návrhů Romani Early Years Network (REYN) 2017. Jde o iniciativu předškolního vzdělávání, která má za cíl rozvíjet odborné znalosti Romů a dalších pracovníků z oblasti předškolního vzdělávání pracujících s romskými komunitami napříč Evropou. Tato výzva chce zvýšit počet romských odborníků v oblasti předškolního vzdělávání, a dosáhnout lepšího přístupu romských děti ke kvalitním službám.

Romské iniciativy programu předškolního vzdělávání (Roma Initiatives of the Early Childhood Program) se snaží zlepšit život romských dětí a jejich rodin přímou prací s nimi u nich doma a uvnitř komunity a vytvářením příznivých kontextů napříč Evropou, např. prací s partnery na potlačení diskriminace a podpoře inkluze.

Termín odevzdání návrhů je 15. srpna 2017 v 17:00 středoevropského času. Návrhy mohou zájemci odeslat po registraci na grantový portál OSF, jehož prostřednictvím odešlou i vyplněné formuláře - odkaz naleznou zájemci ZDE. Návod k portálu je přístupný ZDE.

Všechny návrhy musí obsahovat veškeré informace uvedené ve vzorové žádosti o projekt a ve vzorovém rozpočtu a měly by být podány v angličtině. Dotazy je možné směřovat na programovou specialistku Katherine Street katherine.street@opensocietyfoundations.org.

Finanční prostředky budou poskytnuty na implementační dobu minimálně 12 měsíců a maximálně 24 měsíců.

Národní sítě už fungují v několika zemích (Belgie, Chorvatsko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kosovo, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina a Slovensko). Mezinárodní síť Romani Early Years Network sídlí ve městě Leiden v Nizozemsku a funguje jako vedoucí celoevropská síť pro prosazování práv, která podporuje včasnou péči a vývoj dětí, a jako centrum informací, které podporuje profesionály pracující s malými dětmi a jejich rodinami.

O REYN se dozvíte více zde: www.reyn.eu.

Přečteno: 1798x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, předškolní výchova, OSFHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo