romea - logo
20. srpna 2022 (sobota)
svátek má Bernard

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pád extremistů z DSSS. Vandas oznámil stažení členů své strany z kandidátky Volného bloku, DSSS samostatně ve volbách nekandiduje

3.8.2021 22:27
Poslanci Volného bloku Lubomír Volný a Marián Bojko s předsedou extremistické DSSS Tomášem Vandasem 30. 5. 2021 v Duchcově (FOTO: Facebook Tomáše Vandase)
Poslanci Volného bloku Lubomír Volný a Marián Bojko s předsedou extremistické DSSS Tomášem Vandasem 30. 5. 2021 v Duchcově (FOTO: Facebook Tomáše Vandase)

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se rozhodla stáhnout své adepty z kandidátek Volného bloku pro letošní sněmovní volby. Na stranickém Facebooku to dnes oznámil předseda extremistické strany Tomáš Vandas. Za hlavní důvod tohoto kroku označil nenávistnou mediální kampaň vůči lídrům strany. Na rozhodnutí upozornil Deník N.

"Na základě rozhodnutí předsednictva Dělnické strany sociální spravedlnosti stahujeme naše kandidáty z volebních kandidátek Volného bloku," oznámil Tomáš Vandas. Zdůvodnil to tím, že čelní kandidáti Volného bloku a vůbec celá strana čelí "obrovské nenávistné mediální kampani", přičemž zástupci DSSS jsou označováni za neonacisty a extremisty.

"Nechceme dávat záminku, aby Volný blok by terčem nenávistných mediálních kampaní," uvedl Vandas. Rozhodnutí bylo podle něj učiněno dobrovolně a po dohodě s Volným blokem. Strana chce s tímto uskupením nadále spolupracovat a podílet na volební kampani, dodal Vandas, který už v květnu oznámil své rozhodnutí nekandidovat. Jako první o tom tehdy informoval zpravodajský server Romea.cz. Tomáš Vandas přesto hodlá vystupovat na předvolebních akcích Volného bloku.

Lídrem Volného bloku je poslanec Lubomír Volný (dříve SPD), který už v únoru ohlásil snahu o sjednocení národoveckých a vlasteneckých sil pro říjnové sněmovní volby. Na kandidátky pozval zástupce Bloku proti islamizaci, Obrany domova nebo České suverenity. O hlasy voličů se za uskupení budou rovněž ucházet bývalá kandidátka KSČM na prezidentku Jana Bobošíková nebo členka Rady České televize Hana Lipovská. Ta nedávno uvedla, že pokud by se ve Volném bloku objevovaly extremistické body, kandidátku by opustila.

DSSS pravidelně řadí mezi pravicové extremisty zprávy ministerstva vnitra o extremismu. Zpráva za rok 2019 uvádí, že DSSS po odchodu některých neonacistických aktivistů ztratila na významu a až na výjimky rezignovala na pořádání vlastních akcí. Ve zprávě za minulý rok vnitro uvádí, že DSSS představuje již delší dobu marginální subjekt a její shromáždění se potýkají s nízkou účastí.

Přečteno: 1300x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, DSSS, Extremismus, Rasismus, Xenofobie, volby 2021HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo