romea - logo
6. července 2022 (středa)
svátek má Státní svátek - Mistr Jan Hus

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu zahájil hlavní návštěvnickou sezónu

3.4.2022 18:34
Hodonín u Kunštátu. Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě (FOTO: Muzeum romské kultury)
Hodonín u Kunštátu. Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě (FOTO: Muzeum romské kultury)

Památník holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu zahájil v pátek 1. dubna hlavní návštěvnickou sezónu. Během soboty pak mohli návštěvníci absolvovat zdarma komentované prohlídky s odborným výkladem pracovníků Muzea romské kultury, které má památník na starost. Atraktivní součástí prohlídky je expozice Tábor Hodonín u Kunštátu: Průsečík tragických osudů 1940–1950. Střední Evropa, otevřená v loňském roce. Oznámilo to Muzeum romské kultury.

Novinkou pro návštěvníky je výstava Lidická tragédie. Jedná se o putovní výstavu, připomínající 80. výročí tragické události vypálení obce Lidice. 

"I v letošním roce se v průběhu celé hlavní sezóny mohou návštěvníci těšit na spektrum zajímavých akcí pro veřejnost (koncerty, debaty, promítání, pietní akt atd.). Těšíme se na vás!" uvedlo Muzeum romské kultury na webu památníku.

Památník k připomínce obětí holokaustu Romů a Sintů se nachází na autentickém místě, kde v letech 1942 - 1943 fungoval protektorátní tzv. cikánský tábor. Bylo to jedno ze dvou míst, druhý tábor byl v Letech u Písku, kde byly nuceně koncentrovány celé rodiny moravských a českých Romů a Sintů před transportem do koncentračního a vyhlazovacího tábora v Auschwitz II - Birkenau. Správcem areálu je Muzeum romské kultury.

 Areál je pro veřejnost přístupný během hlavní sezóny od dubna do října od středy do neděle vždy od 9 hodin do 17 hodin. Mimo hlavní sezónu je areál přístupný po předchozí rezervaci.

Přečteno: 500x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Historické okénko, Historie, Muzeum, Muzeum romské kultury, Hodonín u Kunštátu, památník, Druhá světová válka, HolocaustHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo