romea - logo
24. října 2020 (sobota)
svátek má Nina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Paterčata jsou doma, rodinu chrání bezpečnostní fólie v oknech

Praha, 7.8.2013 13:11, (ROMEA)
První česká paterčata se narodil aromským rodičům v neděli  2. června 2013. (FOTO: Ústav pro péči o matku a dítě/Vojtěch Resler)
První česká paterčata se narodil aromským rodičům v neděli 2. června 2013. (FOTO: Ústav pro péči o matku a dítě/Vojtěch Resler)

Maminka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová je s dětmi od pátku z porodnice doma, zabydlují se v novém bytě ve středočeských Milovicích.

„Děti i já jsme v úplném pořádku. Není pravda, že bych já podstupovala nějaký operační zákrok, a proto nás měli propustit později, než bylo plánováno. Ale jak už jsem řekla tisíckrát, miminka ukazovat nebudu a také nechci, aby se vědělo, kdy přesně nás propustí. Už chci mít klid. Některé dny nedělám nic jiného, než zvedám telefony. Přeju si, aby nás lidé nechali být,“ uvedla Kiňová před odchodem z porodnice pro deník Právo.

Příchod do nového domova však provázely i obavy z výhrůžek a rasistických útoků.

„Rodinu už nyní hlídá policie. V momentě, kdy byl jednou televizí odvysílán dům, ve kterém je byt, kde bude maminka s partnerem a dětmi bydlet, hned přišla řada dopisů, kde jim vyhrožují, že je zabijí,“ řekla Právu mediální zástupkyně maminky paterčat Romana Fišerová.

"Někdo mi i napsal, co se zveřejňuji, že tím provokuji a že si mám hlídat děti, nebo něco takového," uvedla Alexandra Kiňová. "Ale já si to tak neberu. Vážím si těch příjemných lidí, kteří napíší a blahopřejí," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ.

Rodinu prvních českých paterčat chrání také bezpečnostní fólie v oknech, které rodině pomohlo zajistit Rodinné centrum Milovice. "V rámci sbírky, kterou jsme pro rodinu uspořádali, se ozvala paní, sponzorka, která reagovala na nějaký článek v novinách, že se snad Kiňovi cítí ohroženi, a nabídla se, že zaplatí fólie," popsala celou záležitost ředitelka centra Ludmila Šimková. "Jde o průhledné fólie. Když tam třeba něco hodíte, tak se sklo nerozbije," dodala.

bau, Právo, TÝDEN.CZ
Přečteno: 1322x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Bezpečnost, Romové, Děti, výhrůžkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocnění COVID-19 podvod, jak je ta nemoc smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo