romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Paterčata jsou doma, rodinu chrání bezpečnostní fólie v oknech

Praha, 7.8.2013 13:11, (ROMEA)
První česká paterčata se narodil aromským rodičům v neděli  2. června 2013. (FOTO: Ústav pro péči o matku a dítě/Vojtěch Resler)
První česká paterčata se narodil aromským rodičům v neděli 2. června 2013. (FOTO: Ústav pro péči o matku a dítě/Vojtěch Resler)

Maminka prvních českých paterčat Alexandra Kiňová je s dětmi od pátku z porodnice doma, zabydlují se v novém bytě ve středočeských Milovicích.

„Děti i já jsme v úplném pořádku. Není pravda, že bych já podstupovala nějaký operační zákrok, a proto nás měli propustit později, než bylo plánováno. Ale jak už jsem řekla tisíckrát, miminka ukazovat nebudu a také nechci, aby se vědělo, kdy přesně nás propustí. Už chci mít klid. Některé dny nedělám nic jiného, než zvedám telefony. Přeju si, aby nás lidé nechali být,“ uvedla Kiňová před odchodem z porodnice pro deník Právo.

Příchod do nového domova však provázely i obavy z výhrůžek a rasistických útoků.

„Rodinu už nyní hlídá policie. V momentě, kdy byl jednou televizí odvysílán dům, ve kterém je byt, kde bude maminka s partnerem a dětmi bydlet, hned přišla řada dopisů, kde jim vyhrožují, že je zabijí,“ řekla Právu mediální zástupkyně maminky paterčat Romana Fišerová.

"Někdo mi i napsal, co se zveřejňuji, že tím provokuji a že si mám hlídat děti, nebo něco takového," uvedla Alexandra Kiňová. "Ale já si to tak neberu. Vážím si těch příjemných lidí, kteří napíší a blahopřejí," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ.

Rodinu prvních českých paterčat chrání také bezpečnostní fólie v oknech, které rodině pomohlo zajistit Rodinné centrum Milovice. "V rámci sbírky, kterou jsme pro rodinu uspořádali, se ozvala paní, sponzorka, která reagovala na nějaký článek v novinách, že se snad Kiňovi cítí ohroženi, a nabídla se, že zaplatí fólie," popsala celou záležitost ředitelka centra Ludmila Šimková. "Jde o průhledné fólie. Když tam třeba něco hodíte, tak se sklo nerozbije," dodala.

bau, Právo, TÝDEN.CZ
Přečteno: 1319x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Paterčata, Bezpečnost, Romové, Děti, výhrůžkyHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo