romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Patrik Banga rezignoval na post člena romské rady

Praha, 12.6.2013 17:55, (ROMEA)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)

Patrik Banga dnes rezignoval na post člena Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Dopisem to oznámil premiérovi Petru Nečasovi. Radu jako poradní orgán podle Bangy nikdo nebere vážně. "Názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu," napsal v dopise Patrik Banga. Server Romea.cz zveřejňuje dopis v plném znění.

Rezignační dopis Patrika Bangy

Vážený pane premiére,

dovolte mi abych Vám oznámil, že kde dni 12.06.2013 rezignuji na post člena Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny. K tomuto kroku mne vede zejména fakt, že názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu.

Pokud má poradní orgán Vlády ČR spolupracovat s Vládou, je potřeba s členy na všech úrovních jednat jako s partnery a to se podle mého názoru neděje. Přeji Vám v budoucnu dostatek mlčících členů, kteří budou nadále rádi, že si mohou říci svůj názor, který však smete z jednacích stolů oficiální závěr jednání. Je však potřeba brát v potaz rostoucí anticiganismus v zemi, který ohrožuje nás všechny. Naším i Vaším úkolem je hledat řešení, jak složitou situaci řešit.

Pokud v budoucnu bude mít poradní orgán pozici, ze které bude možné skutečně něco řešit, rád se budu účastnit a pracovat na všem, co bude třeba. Momentálně ale podle mého názoru všichni marníme čas na jednáních, která nikam nevedou.

Díky za pochopení

S úctou

Patrik Banga

Přečteno: 3357x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo