romea - logo
16. srpna 2022 (úterý)
svátek má Jáchym

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Patrik Banga rezignoval na post člena romské rady

Praha, 12.6.2013 17:55, (ROMEA)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)

Patrik Banga dnes rezignoval na post člena Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Dopisem to oznámil premiérovi Petru Nečasovi. Radu jako poradní orgán podle Bangy nikdo nebere vážně. "Názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu," napsal v dopise Patrik Banga. Server Romea.cz zveřejňuje dopis v plném znění.

Rezignační dopis Patrika Bangy

Vážený pane premiére,

dovolte mi abych Vám oznámil, že kde dni 12.06.2013 rezignuji na post člena Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny. K tomuto kroku mne vede zejména fakt, že názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu.

Pokud má poradní orgán Vlády ČR spolupracovat s Vládou, je potřeba s členy na všech úrovních jednat jako s partnery a to se podle mého názoru neděje. Přeji Vám v budoucnu dostatek mlčících členů, kteří budou nadále rádi, že si mohou říci svůj názor, který však smete z jednacích stolů oficiální závěr jednání. Je však potřeba brát v potaz rostoucí anticiganismus v zemi, který ohrožuje nás všechny. Naším i Vaším úkolem je hledat řešení, jak složitou situaci řešit.

Pokud v budoucnu bude mít poradní orgán pozici, ze které bude možné skutečně něco řešit, rád se budu účastnit a pracovat na všem, co bude třeba. Momentálně ale podle mého názoru všichni marníme čas na jednáních, která nikam nevedou.

Díky za pochopení

S úctou

Patrik Banga

Přečteno: 3447x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo