romea - logo
26. ledna 2020 (neděle)
svátek má Zora
Loading
rozšířené vyhledávaní

Patrik Banga rezignoval na post člena romské rady

Praha, 12.6.2013 17:55, (ROMEA)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)
Patrik Banga (ZDROJ: repro foto ČT)

Patrik Banga dnes rezignoval na post člena Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Dopisem to oznámil premiérovi Petru Nečasovi. Radu jako poradní orgán podle Bangy nikdo nebere vážně. "Názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu," napsal v dopise Patrik Banga. Server Romea.cz zveřejňuje dopis v plném znění.

Rezignační dopis Patrika Bangy

Vážený pane premiére,

dovolte mi abych Vám oznámil, že kde dni 12.06.2013 rezignuji na post člena Rady vlády ČR pro záležitosti romské menšiny. K tomuto kroku mne vede zejména fakt, že názory a doporučení poradního orgánu, jehož jsem byl členem, nejsou brány v potaz a zejména z posledních setkání bez Vaší přítomnosti a přítomnosti jednotlivých ministrů jsem dostal dojem, že se jedná více o společenské setkání, než schůzi poradního orgánu.

Pokud má poradní orgán Vlády ČR spolupracovat s Vládou, je potřeba s členy na všech úrovních jednat jako s partnery a to se podle mého názoru neděje. Přeji Vám v budoucnu dostatek mlčících členů, kteří budou nadále rádi, že si mohou říci svůj názor, který však smete z jednacích stolů oficiální závěr jednání. Je však potřeba brát v potaz rostoucí anticiganismus v zemi, který ohrožuje nás všechny. Naším i Vaším úkolem je hledat řešení, jak složitou situaci řešit.

Pokud v budoucnu bude mít poradní orgán pozici, ze které bude možné skutečně něco řešit, rád se budu účastnit a pracovat na všem, co bude třeba. Momentálně ale podle mého názoru všichni marníme čas na jednáních, která nikam nevedou.

Díky za pochopení

S úctou

Patrik Banga

Přečteno: 3347x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rada vlády pro záležitosti romské menšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo