romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pavel Berky se stal hlavním módním návrhářem značky E.daniely

10.6.2020 9:50
Pavel Berky (FOTO: Lukáš Houdek)
Pavel Berky (FOTO: Lukáš Houdek)

Velký talent a módní návrhář Pavel Berky jsou dvě neodmyslitelně spojené veličiny. Kdo jej sleduje více zblízka, zná ho i jako vynikajícího kuchaře v soutěži MasterChef Česko. Nyní se stal hlavním návrhářem značky E.daniely. To je přední česká značka, která se zaměřuje na dámskou módu již od roku 1991. Berky má za úkol omlazení kolekcí i zákazníků. 

Značku založily Eva Janoušková a Daniela Roučka Flejšarová, které každým rokem vytvoří dvě kolekce, dvě série přehlídkových modelů a nespočet modelů zakázkových. 

Zanedlouho Pavel Berky poprvé představí několik modelů ve své nové roli, a to na přehlídce na piazzetě Národního divadla, 18. 6. 2020. Část kolekce bude zaplněna modely, které ještě připravily majitelky značky, druhá část už bude v jeho plné režii.  Jeho kolekce bude složená z pár unikátních modelů, které vzniknou přímo pro tuto akci a měly by divákům ukázat, jakým směrem se chce značka E.daniely dále ubírat. Pavel pak již bude pracovat na kolekci pro sezónu jaro a léto 2021 a předpokládá se, že ještě v letošním roce převezme naplno roli hlavního návrháře E.daniely.

„Jsem moc rád, že se značka E.daniely rozhodla nabídnout prostor i novým návrhářům. To se moc často u tak etablovaných značkách nevidí. O to víc se budu snažit ukázat, že byl výběr správný. Pro naši společnou přehlídku jsme vybrali nádherné, možná trochu netradiční místo a i tímto bychom rádi ukázali, že značka E.daniely jde vstříc světovým trendům a nebojí se oslovit i mladší publikum. Moc se na přehlídku těším. Taky máme naplánované novinky, které určitě stálé zákaznice ocení a věřím, že i nadále zůstanou věrné značce E.daniely,“ říká Pavel Berky.

Od devadesátých let obléká tato značka řadu významných dam herecké, podnikatelské i politické scény. Připravila šaty pro několik ročníků Miss včetně róby pro Alenu Šeredovou na Miss World. E.daniely jsou autory nástupových kolekcí pro české olympioniky na LOH v Londýně (slavné holínky) a v Riu. Značka také šije například jevištní kostýmy pro Magdalenu Koženou a její prezentaci jsme mohli vidět na Fashion Weeku v Mnichově.

„Nejde ani tak o změnu značky, jako spíše o pokračování. Řekly jsme si, že tu návrhářskou káru teď musí táhnout mladší generace. Pavel měl už na startovní čáře obrovskou výhodu v tom, že oděvní návrhářství vystudoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, a to pod prof. Josefem Ťapťuchem,“ říká Eva Janoušková.

fk, Móda.cz
Přečteno: 1115x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Kultura, Modeling, MódaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo