romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Petr Torák přijal pozvání do Show Jana Krause

19.10.2016 12:30
Petr Torák při rozhovoru s Janem Krasem
Petr Torák při rozhovoru s Janem Krasem

Petr Torák, romský policista, který léta působí v Anglii a za svou činnost pro romskou komunitu žijící ve městě Petersbourogh dostal Řád britského impéria. Toto velmi uznávané vyznamenání mu předala královna Alžběta II. Torák přijal pozvání do Show Jana Krause. Pořad bude vysílat televize Prima ve středu 19. 10. 2016 od 21 hodin.

Torák spolu s rodinou se rozhodl emigrovat poté, co na ně v roce 1999 zaútočili v Liberci neonacisté tím, že zbili jeho matku i jeho samotného.

„Před nějakými sedmi lety jsme vážně přemýšleli, že bychom se s ženou a dětmi vrátili do Čech, proto jsem začal studovat vysokou školu, abych se v Česku uchytil. V posledních letech se mi ale v Česku stalo několik nepříjemných incidentů, které mi připomněly, že bych byl zase jen „občan druhé kategorie”, a proto jsme se rozhodli v Británii zůstat,” vysvětluje Torák v rozhovoru s Krausem.

VIDEO

Přečteno: 2210x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Velká Británie, Romové, vyznamenání, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo