romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Petr Torák přijal pozvání do Show Jana Krause

19.10.2016 12:30
Petr Torák při rozhovoru s Janem Krasem
Petr Torák při rozhovoru s Janem Krasem

Petr Torák, romský policista, který léta působí v Anglii a za svou činnost pro romskou komunitu žijící ve městě Petersbourogh dostal Řád britského impéria. Toto velmi uznávané vyznamenání mu předala královna Alžběta II. Torák přijal pozvání do Show Jana Krause. Pořad bude vysílat televize Prima ve středu 19. 10. 2016 od 21 hodin.

Torák spolu s rodinou se rozhodl emigrovat poté, co na ně v roce 1999 zaútočili v Liberci neonacisté tím, že zbili jeho matku i jeho samotného.

„Před nějakými sedmi lety jsme vážně přemýšleli, že bychom se s ženou a dětmi vrátili do Čech, proto jsem začal studovat vysokou školu, abych se v Česku uchytil. V posledních letech se mi ale v Česku stalo několik nepříjemných incidentů, které mi připomněly, že bych byl zase jen „občan druhé kategorie”, a proto jsme se rozhodli v Británii zůstat,” vysvětluje Torák v rozhovoru s Krausem.

VIDEO

Přečteno: 2230x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Velká Británie, Romové, vyznamenání, RozhovoryHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo