romea - logo
26. února 2020 (středa)
svátek má Dorota
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pirátská strana podporuje občany v Krupce v boji proti nesmyslné vyhlášce

Krupka, 15.8.2012 10:20, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Pirátská strana podporuje občany z Krupky v jejich úsilí o zrušení vyhlášky 3/2012 o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a estetického vzhledu města, která umožňuje pokutovat kohokoli, kdo si ve veřejném prostoru sedne na trávu, na zábradlí, či schody a toho, kdo si na zem postaví vlastní židli, či roztáhne deku.

Vyhláška navíc neplatí v celé Krupce, ale jen v určených oblastech, povětšinou tam, kde žije romská komunita a v místech, kde se Romové nejvíce pohybují. V kombinaci s odstraněním laviček a jakýchkoli prvků veřejného prostoru k trávení času, a existencí již platných právních předpisů, které občanské soužití řeší, se Piráti domnívají, že jde o pokus vytlačit Romy jako etnikum z veřejného prostoru. Dle slov starosty Krupky, se tato vyhláška slušným lidem vyhne. Tak silné zasahování do občanských práv jednotlivců, v kombinaci s naznačenou rasovou nerovností před zákonem, považují Piráti za nepřijatelné.

Piráti jsou také překvapeni reakcí médií, které z tak společensky důležitého precedentu, v podstatě segregační vyhlášky, vytvářejí mediální kampaň o stanování a vaření v ulicích, o které však nikomu nejde a pokud se snad někde dělo, šlo řešit dle stávajících zákonů. Takovou mediální kampaň považujeme za velmi nešťastnou, a která se svým rozsahem dá označit až za štvavou.

Občané z Krupky se rozhodli 5. září od 14:30 uspořádat demonstraci za svobodu a proti útlaku menšin spojenou s pochodem k městskému úřadu Krupka, kde budou vedení města předány požadavky obyvatel sídliště Krupka Maršov.

„Jsme si vědomi, že nám podpora Romů v současné společenské atmosféře mnoho voličských hlasů nepřinese, avšak podporu kohokoli v boji za svobodu a rovnoprávnost vnímají Piráti jako svou povinnost“ říká Vladimír Charvát, místopředseda krajské organizace Pirátské strany. „Problémy nevyřeší represe, kamerové systémy ani podobné vyhlášky. Obyvatele sídliště Maršov podporujeme v jejich požadavcích“ dodává Charvát.

Seznam požadavků obyvatel sídliště Krupka Maršov:

1. Zrušení vyhlášky 3/2012
2. Instalace laviček v sídlišti Maršov
3. Vybudování dětského hřiště v sídlišti Maršov

K průvodu občanů nesouhlasících s touto vyhláškou se připojí i pirátské vlajky.
Přečteno: 1142x
 

Kam dál:

Štítky:  

Diskriminace, Krupka, VyhlášeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo