romea - logo
19. září 2019 (čtvrtek)
svátek má Zita
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pirátská strana podporuje občany v Krupce v boji proti nesmyslné vyhlášce

Krupka, 15.8.2012 10:20, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Pirátská strana podporuje občany z Krupky v jejich úsilí o zrušení vyhlášky 3/2012 o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku a estetického vzhledu města, která umožňuje pokutovat kohokoli, kdo si ve veřejném prostoru sedne na trávu, na zábradlí, či schody a toho, kdo si na zem postaví vlastní židli, či roztáhne deku.

Vyhláška navíc neplatí v celé Krupce, ale jen v určených oblastech, povětšinou tam, kde žije romská komunita a v místech, kde se Romové nejvíce pohybují. V kombinaci s odstraněním laviček a jakýchkoli prvků veřejného prostoru k trávení času, a existencí již platných právních předpisů, které občanské soužití řeší, se Piráti domnívají, že jde o pokus vytlačit Romy jako etnikum z veřejného prostoru. Dle slov starosty Krupky, se tato vyhláška slušným lidem vyhne. Tak silné zasahování do občanských práv jednotlivců, v kombinaci s naznačenou rasovou nerovností před zákonem, považují Piráti za nepřijatelné.

Piráti jsou také překvapeni reakcí médií, které z tak společensky důležitého precedentu, v podstatě segregační vyhlášky, vytvářejí mediální kampaň o stanování a vaření v ulicích, o které však nikomu nejde a pokud se snad někde dělo, šlo řešit dle stávajících zákonů. Takovou mediální kampaň považujeme za velmi nešťastnou, a která se svým rozsahem dá označit až za štvavou.

Občané z Krupky se rozhodli 5. září od 14:30 uspořádat demonstraci za svobodu a proti útlaku menšin spojenou s pochodem k městskému úřadu Krupka, kde budou vedení města předány požadavky obyvatel sídliště Krupka Maršov.

„Jsme si vědomi, že nám podpora Romů v současné společenské atmosféře mnoho voličských hlasů nepřinese, avšak podporu kohokoli v boji za svobodu a rovnoprávnost vnímají Piráti jako svou povinnost“ říká Vladimír Charvát, místopředseda krajské organizace Pirátské strany. „Problémy nevyřeší represe, kamerové systémy ani podobné vyhlášky. Obyvatele sídliště Maršov podporujeme v jejich požadavcích“ dodává Charvát.

Seznam požadavků obyvatel sídliště Krupka Maršov:

1. Zrušení vyhlášky 3/2012
2. Instalace laviček v sídlišti Maršov
3. Vybudování dětského hřiště v sídlišti Maršov

K průvodu občanů nesouhlasících s touto vyhláškou se připojí i pirátské vlajky.
Přečteno: 1136x
 

Kam dál:

Štítky:  

Diskriminace, Krupka, VyhlášeníHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo