romea - logo
27. října 2020 (úterý)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pirátská strana: Pojďme dnes ukázat, že rasismus a šíření nenávisti DSSS nemá ve dvacátém prvním století co dělat

Praha, 17.11.2013 12:06, (ROMEA)
Pirátská strana
Pirátská strana

Pirátská strana se dnes připojí k demonstraci proti akci extremistické DSSS, která se chystá zneužít odkaz 17. listopadu 1939 a 1989. "Je opravdu zvláštní, že pietní den, který vzpomíná právě na oběti nacismu z řad studentů, se rozhodla pořádat pochod strana, která má s nacismem mnoho společného," uvedli Piráti na adresu DSSS Piráti. Server Romea.cz zveřejňuje prohlášení Pirátské strany v plném znění.

Společně proti fašismu

Čeká nás 17. listopad, Mezinárodní den studentstva. Snad je to paradox, nebo i záměr, ale tento významný den se rozhodla pošlapat Dělnická strana tím, že se rozhodla v centru Prahy pořádat pochod dělnické mládeže. Připomeňme si, že v roce 1939 17. listopadu předcházela smrt studenta Jana Opletala, který byl při poklidné demonstraci proti okupaci 28.10. postřelen. Svým zraněním podlehl 11. 11. a jeho pohřeb 15. 11. odstartoval řadu protestů proti okupaci.

Je opravdu zvláštní, že pietní den, který vzpomíná právě na oběti nacismu z řad studentů, se rozhodla pořádat pochod strana, která má s nacismem mnoho společného. Odkazuje se k nacismu zejména svou štvavou rétorikou proti sociálně vyloučeným lidem, Romům a přistěhovalcům, která je podezřele podobná rétorice proti Židům z třicátých let.

Pojďme společně ukázat, že rasismus a šíření nenávisti vůči druhým lidem nemá ve dvacátém prvním století co dělat. Vyzýváme všechny, kteří s rétorikou DSSS nesouhlasí, aby dali jasně najevo, že Praha je světová metropole, kde má prostor pro svůj rozvoj každý bez ohledu na barvu kůže, náboženství, sexuální orientaci, pohlaví a věk. Nedovolte, aby naše pasivita dodala Dělnické straně pocit, že extrémisté mají pravdu. Přijďte na demonstraci Společně proti Fašismu, která se uskuteční od čtrnácti hodin na Jungmannově náměstí, více informací se dočtete na Facebookové události.

ryz, TZ Pirátské strany
Přečteno: 989x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pirátská strana, Dělnická mládež, DSSS, Rasismus, Nenávist, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo