romea - logo
16. října 2021 (sobota)
svátek má Havel

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pirátská strana: Pojďme dnes ukázat, že rasismus a šíření nenávisti DSSS nemá ve dvacátém prvním století co dělat

Praha, 17.11.2013 12:06, (ROMEA)
Pirátská strana
Pirátská strana

Pirátská strana se dnes připojí k demonstraci proti akci extremistické DSSS, která se chystá zneužít odkaz 17. listopadu 1939 a 1989. "Je opravdu zvláštní, že pietní den, který vzpomíná právě na oběti nacismu z řad studentů, se rozhodla pořádat pochod strana, která má s nacismem mnoho společného," uvedli Piráti na adresu DSSS Piráti. Server Romea.cz zveřejňuje prohlášení Pirátské strany v plném znění.

Společně proti fašismu

Čeká nás 17. listopad, Mezinárodní den studentstva. Snad je to paradox, nebo i záměr, ale tento významný den se rozhodla pošlapat Dělnická strana tím, že se rozhodla v centru Prahy pořádat pochod dělnické mládeže. Připomeňme si, že v roce 1939 17. listopadu předcházela smrt studenta Jana Opletala, který byl při poklidné demonstraci proti okupaci 28.10. postřelen. Svým zraněním podlehl 11. 11. a jeho pohřeb 15. 11. odstartoval řadu protestů proti okupaci.

Je opravdu zvláštní, že pietní den, který vzpomíná právě na oběti nacismu z řad studentů, se rozhodla pořádat pochod strana, která má s nacismem mnoho společného. Odkazuje se k nacismu zejména svou štvavou rétorikou proti sociálně vyloučeným lidem, Romům a přistěhovalcům, která je podezřele podobná rétorice proti Židům z třicátých let.

Pojďme společně ukázat, že rasismus a šíření nenávisti vůči druhým lidem nemá ve dvacátém prvním století co dělat. Vyzýváme všechny, kteří s rétorikou DSSS nesouhlasí, aby dali jasně najevo, že Praha je světová metropole, kde má prostor pro svůj rozvoj každý bez ohledu na barvu kůže, náboženství, sexuální orientaci, pohlaví a věk. Nedovolte, aby naše pasivita dodala Dělnické straně pocit, že extrémisté mají pravdu. Přijďte na demonstraci Společně proti Fašismu, která se uskuteční od čtrnácti hodin na Jungmannově náměstí, více informací se dočtete na Facebookové události.

ryz, TZ Pirátské strany
Přečteno: 1019x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pirátská strana, Dělnická mládež, DSSS, Rasismus, Nenávist, DemonstraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo