romea - logo
1. prosince 2021 (středa)
svátek má Iva

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Platforma Blokujeme chystá společně s Romy, představiteli církví a politických stran na 28. října Barevnou Ostravu

Ostrava, 22.10.2013 12:16, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Ostravě neproběhne v pondělí 28. října pouze neonacistická akce, ale i shromáždění, které jeho organizátoři nazvali Barevná Ostrava. Akce začne ve 14 hodin na náměstí Svatopluka Čecha v  ostravském Přívoze, který je častým cílem neonacistických násilníků.Uskuteční se pod mottem Chceme tady žít společně v míru.

Vedle občanských iniciativ jako je například ProAlt, Unie olašských Romů či Vzájemné soužití, se jej účastní i představitelé církví a politických stran - Strany zelených, Strany rovných příležitostí a Romské demokratické strany.

Shromáždění však není uzavřeno nikomu, organizátoři zvou otevřeným dopisem další politické představitele, členy neziskových a církevních organizací. V dopise mimo jiné píší: "
Buďme tedy společně ve sváteční pondělí na náměstí Sv. Čecha v Ostravě-Přívoze, kde se společně s Romy vymezíme vůči nenávisti, předsudkům a strachu. Chceme jít cestou poznání pravdy, vzájemného přijetí v různosti, spravedlnosti, společného dobra a pokoje. Chceme ale také otevřeně mluvit o věcech, které pálí nás všechny bez rozdílu barvy pleti."

Celé znění zvacího dopisu

Vážená paní, vážený pane,

obracíme se na Vás s prosbou o podporu shromáždění nazvaného BAREVNÁ OSTRAVA, které se koná 28. října 2013, od 14 hodin na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze, v den 95. výročí vzniku samostatného Československa.

Jde o pokojné sváteční setkání občanů, jejichž názory představují alternativu k současným strachem a sociální nejistotou motivovaným postojům části majority vůči Romům a jiným minoritám.

Žijeme dnes  ve společenském a politickém prostředí, ve kterém se bohužel projevují i nedemokratické síly navazující na ideje fašismu a nacismu. Posláním evropského státu je však udržovat a podporovat to, co je specifickým rysem evropské civilizace: určitě ne tedy nadvládu jedněch nad druhými podloženou rasovou nenávistí, ale různorodost, solidaritu a toleranci.
.
Buďme tedy společně ve sváteční pondělí na náměstí Sv. Čecha v Ostravě-Přívoze, kde se společně s Romy vymezíme vůči nenávisti, předsudkům a strachu. Chceme jít cestou poznání pravdy, vzájemného přijetí v různosti, spravedlnosti, společného dobra a pokoje. Chceme ale také otevřeně mluvit o věcech, které pálí nás všechny bez rozdílu barvy pleti.

Za Barevnou Ostravu:

Platforma Blokujeme
Biskupství ostravsko-opavské
Českobratrská církev evangelická
Diecézní charita ostravsko-opavská
Konexe
ProAlt
Romská demokratická strana
Salesiánské středisko volného času Don Bosco
Strana rovných příležitostí
Strana zelených, Ostrava-Jih
Unie olašských Romů
Vzájemné soužití

Přečteno: 1291x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Romové, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo