romea - logo
28. února 2020 (pátek)
svátek má Lumír
Loading
rozšířené vyhledávaní

Plzeň letos dostane od ministerstva vnitra téměř 1,2 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

19.4.2017 12:35
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Poskytnuté peníze podpoří tak dlouhodobý projekt asistentů prevence kriminality, který se letos rozšíří do lokality Petrohrad v druhém městském obvodu. Žije tam vyšší podíl obyvatel ohrožených sociálním vyloučením, převážně z romské menšiny. "Dvojice asistentů prevence kriminality dosud působila v lokalitě Plac, v okolí Centrálního autobusového nádraží a dalších přilehlých ulicích. Její činnost se v těchto lokalitách velmi osvědčila," řekl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu Aleš Průša. Další státní dotace bude využita na osvědčený projekt domovníka - preventisty, který pracuje od roku 2015 v bytových domech v Korandově ulici. Podle Průši je tato pozice klíčová pro komunikaci mezi nájemci, městskou policií a bytovým odborem.

Peníze dále pomohou pokračovat v osvědčených projektech - například s rozšířením kamerového systému, pořádáním senior akademie, pokračováním projektu asistentů prevence kriminality nebo s označováním jízdních kol syntetickou DNA s mikrotečkou s jedinečným evidovaným kódem, řekl dnes ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Dotaci získalo město i na rozšíření kamerového systému v obvodu Malesice. Na projektu za 360.000 korun se město podílí zhruba 100.000 korunami. Stát přispěje také na projekt, který cílí na nezletilé a mladistvé z rizikových skupin. Zahrnuje například interaktivní seminář zaměřený na jejich základní orientaci v trestně právní oblasti.

"Celkové náklady na tyto projekty představují částku přes 1,6 milionu korun," řekl. Spolufinancování zajistí především magistrátní odbor bezpečnosti a prevence kriminality. Na některých projektech se podílejí také městské obvody.

Platí to například o Plzeňské senior akademii, která funguje dva roky a učí seniory a zdravotně postižené lidi, bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích. Jsou to přednášky, v nichž je detailněji popsáno konkrétní téma - jako například nebezpečí prodejních akcí, domácí násilí, bezpečnost v silniční dopravě, zásady bezpečnosti v kyberprostoru či základy první pomoci. Součástí jsou exkurze k hasičům a strážníkům. Náklady na akademii činí 278.000 korun, město dá 104.000 korun. 

Přečteno: 2375x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, asistent prevence kriminality, Dotace, Plzeň, Ministerstvo vnitraHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo