romea - logo
28. října 2020 (středa)
svátek má Státní svátek

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Plzeň letos dostane od ministerstva vnitra téměř 1,2 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

19.4.2017 12:35
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Poskytnuté peníze podpoří tak dlouhodobý projekt asistentů prevence kriminality, který se letos rozšíří do lokality Petrohrad v druhém městském obvodu. Žije tam vyšší podíl obyvatel ohrožených sociálním vyloučením, převážně z romské menšiny. "Dvojice asistentů prevence kriminality dosud působila v lokalitě Plac, v okolí Centrálního autobusového nádraží a dalších přilehlých ulicích. Její činnost se v těchto lokalitách velmi osvědčila," řekl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu Aleš Průša. Další státní dotace bude využita na osvědčený projekt domovníka - preventisty, který pracuje od roku 2015 v bytových domech v Korandově ulici. Podle Průši je tato pozice klíčová pro komunikaci mezi nájemci, městskou policií a bytovým odborem.

Peníze dále pomohou pokračovat v osvědčených projektech - například s rozšířením kamerového systému, pořádáním senior akademie, pokračováním projektu asistentů prevence kriminality nebo s označováním jízdních kol syntetickou DNA s mikrotečkou s jedinečným evidovaným kódem, řekl dnes ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Dotaci získalo město i na rozšíření kamerového systému v obvodu Malesice. Na projektu za 360.000 korun se město podílí zhruba 100.000 korunami. Stát přispěje také na projekt, který cílí na nezletilé a mladistvé z rizikových skupin. Zahrnuje například interaktivní seminář zaměřený na jejich základní orientaci v trestně právní oblasti.

"Celkové náklady na tyto projekty představují částku přes 1,6 milionu korun," řekl. Spolufinancování zajistí především magistrátní odbor bezpečnosti a prevence kriminality. Na některých projektech se podílejí také městské obvody.

Platí to například o Plzeňské senior akademii, která funguje dva roky a učí seniory a zdravotně postižené lidi, bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích. Jsou to přednášky, v nichž je detailněji popsáno konkrétní téma - jako například nebezpečí prodejních akcí, domácí násilí, bezpečnost v silniční dopravě, zásady bezpečnosti v kyberprostoru či základy první pomoci. Součástí jsou exkurze k hasičům a strážníkům. Náklady na akademii činí 278.000 korun, město dá 104.000 korun. 

Přečteno: 2384x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, asistent prevence kriminality, Dotace, Plzeň, Ministerstvo vnitraHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo