romea - logo
15. října 2019 (úterý)
svátek má Tereza
Loading
rozšířené vyhledávaní

Plzeň letos dostane od ministerstva vnitra téměř 1,2 milionu korun na šest projektů prevence kriminality

19.4.2017 12:35
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)
Ilustrační foto. (FOTO: ČT24)

Poskytnuté peníze podpoří tak dlouhodobý projekt asistentů prevence kriminality, který se letos rozšíří do lokality Petrohrad v druhém městském obvodu. Žije tam vyšší podíl obyvatel ohrožených sociálním vyloučením, převážně z romské menšiny. "Dvojice asistentů prevence kriminality dosud působila v lokalitě Plac, v okolí Centrálního autobusového nádraží a dalších přilehlých ulicích. Její činnost se v těchto lokalitách velmi osvědčila," řekl vedoucí odboru bezpečnosti a prevence kriminality magistrátu Aleš Průša. Další státní dotace bude využita na osvědčený projekt domovníka - preventisty, který pracuje od roku 2015 v bytových domech v Korandově ulici. Podle Průši je tato pozice klíčová pro komunikaci mezi nájemci, městskou policií a bytovým odborem.

Peníze dále pomohou pokračovat v osvědčených projektech - například s rozšířením kamerového systému, pořádáním senior akademie, pokračováním projektu asistentů prevence kriminality nebo s označováním jízdních kol syntetickou DNA s mikrotečkou s jedinečným evidovaným kódem, řekl dnes ČTK primátor Martin Zrzavecký (ČSSD).

Dotaci získalo město i na rozšíření kamerového systému v obvodu Malesice. Na projektu za 360.000 korun se město podílí zhruba 100.000 korunami. Stát přispěje také na projekt, který cílí na nezletilé a mladistvé z rizikových skupin. Zahrnuje například interaktivní seminář zaměřený na jejich základní orientaci v trestně právní oblasti.

"Celkové náklady na tyto projekty představují částku přes 1,6 milionu korun," řekl. Spolufinancování zajistí především magistrátní odbor bezpečnosti a prevence kriminality. Na některých projektech se podílejí také městské obvody.

Platí to například o Plzeňské senior akademii, která funguje dva roky a učí seniory a zdravotně postižené lidi, bránit se a reagovat v mimořádných a nebezpečných situacích. Jsou to přednášky, v nichž je detailněji popsáno konkrétní téma - jako například nebezpečí prodejních akcí, domácí násilí, bezpečnost v silniční dopravě, zásady bezpečnosti v kyberprostoru či základy první pomoci. Součástí jsou exkurze k hasičům a strážníkům. Náklady na akademii činí 278.000 korun, město dá 104.000 korun. 

Přečteno: 2368x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prevence, asistent prevence kriminality, Dotace, Plzeň, Ministerstvo vnitraHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo