romea - logo
27. ledna 2020 (pondělí)
svátek má Ingrid
Loading
rozšířené vyhledávaní

Plzeňské kapely bojkotují pražský klub Kain kvůli podpoře neonacistické skupiny

Plzeň, 22.10.2014 10:17, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Plzeňská kapela Positive Mind učinila spolu s kapelami Emmett Brown a Donnie Darko úctyhodný krok vůči pořadatelům z pražského klubu Kain a to zrušením svého naplánovaného koncertu 1. 11. 2014 . Klub zamýšlí podporovat neonacistickou kapelu Ortel tím, že ji vůbec nechá koncertovat pod svojí střechou. Informuje o tom server Plzeňské kapely.cz:

Tvrdíte, že kapela není neonacistická? Ano, je celkem profláklým mýtem, že to o sobě sama kapela Ortel tvrdí. Nicméně členové kapely Positive Mind to na svém facebookovém profilu krásně a trefně shrnují:

"Zvyšování popularity tohoto uskupení má pak na svědomí pochody (nejen) latentních nacionalistů Plzní (členové Ortel jdou v první řadě). Vlastenectví v této formě a projevu nepodporujeme. Myslete si o tom, co chcete, nicméně produkce klubu je pořádá zcela vědomě".

Kapela Ortel se nám také pomalu, ale jistě vkrádá do rádií a do celkově většího podvědomí posluchačů. Toto není správné a pokud nesouhlasíte, zkuste si dát tu práci a najít si například na Wikipedii něco o české historii. Takže bděte, čtěte a mějte vlastní rozum. Nevymlouvejte se například na romský problém, mějte vlastní názor ohledně problémů a strastí všedního života.

Určitě vyjádřete svůj nesouhlas proti moru násilí, špinavých rasistických šifer v rádoby vlasteneckých textech kapely Ortel a jim podobným. Nepodporujte kluby, ve kterých tyto kapely vystupují. Ať už osobně bojkotováním konkrétních akcí v klubech, ústně, statusem na sociálních sítích a nebo šířením tohoto článku.

brf, plzenskekapely.cz
Přečteno: 1989x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Demonstrace, Hudba, Praha, Plzeň, Lidská práva, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Fuková (FOTO: Archiv Romea.cz)

Lucie Fuková pro Romea.cz: Odcházím z "romské rady" kvůli jejímu fungování a kvůli Heleně Válkové

23.1.2020 9:10
Jak již server Romea.cz informoval radu pro záležitosti romské menšiny včera opustila Lucie Fuková. Po Renatě Kötnerrové je to již druhá členka, která v krátké době z rady odchází na protest proti Heleně Válkové a kvůli samotnému fungování rady. "Rezignuji po zvážení některých negativních procesních aspektů fungování Rady vlády pro záležitosti romské menšiny společně s přesvědčením, že pozice zmocněnce pro lidská práva pro mne představuje především morálně pevný symbol demokratičnosti a politické a názorové integrity," uvedla ve stanovisku zaslaném serveru Romea.cz, které zveřejňujeme v plném znění.
 celý článek

Stanislav Křeček (FOTO: David Sedlecký. Wikimedia Comons)

ČSSD a Okamurova SPD chtějí za ombudsmana Křečka. KDU-ČSL má pochyby o zákonnosti jeho nominace

22.1.2020 10:11
Lidovci mají pochybnosti o změně kandidáta prezidenta Miloše Zemana na pozici ombudsmana. Zeman v době přípravy volby stáhl nominaci vládní zmocněnkyně Heleny Válkové a navrhl na veřejného ochránce práv Stanislava Křečka. Předseda KDU-ČSL Marek Výborný novinářům řekl, že o zákonnosti tohoto kroku má jeho strana pochybnosti a zřejmě se o tom bude jednat ve Sněmovně. Křeček v dolní komoře může počítat s podporu sociálních demokratů a hnutí SPD.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo