romea - logo
20. října 2019 (neděle)
svátek má Vendelín
Loading
rozšířené vyhledávaní

Plzeňské kapely bojkotují pražský klub Kain kvůli podpoře neonacistické skupiny

Plzeň, 22.10.2014 10:17, (ROMEA)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)
Asi 150 neonacistů se 24.8. 2013 sešlo na náměstí Republiky v Plzni na protiromský pochod, úplně vlevo frontman neonacistické kapely Ortel (Zdroj: csaf.cz)

Plzeňská kapela Positive Mind učinila spolu s kapelami Emmett Brown a Donnie Darko úctyhodný krok vůči pořadatelům z pražského klubu Kain a to zrušením svého naplánovaného koncertu 1. 11. 2014 . Klub zamýšlí podporovat neonacistickou kapelu Ortel tím, že ji vůbec nechá koncertovat pod svojí střechou. Informuje o tom server Plzeňské kapely.cz:

Tvrdíte, že kapela není neonacistická? Ano, je celkem profláklým mýtem, že to o sobě sama kapela Ortel tvrdí. Nicméně členové kapely Positive Mind to na svém facebookovém profilu krásně a trefně shrnují:

"Zvyšování popularity tohoto uskupení má pak na svědomí pochody (nejen) latentních nacionalistů Plzní (členové Ortel jdou v první řadě). Vlastenectví v této formě a projevu nepodporujeme. Myslete si o tom, co chcete, nicméně produkce klubu je pořádá zcela vědomě".

Kapela Ortel se nám také pomalu, ale jistě vkrádá do rádií a do celkově většího podvědomí posluchačů. Toto není správné a pokud nesouhlasíte, zkuste si dát tu práci a najít si například na Wikipedii něco o české historii. Takže bděte, čtěte a mějte vlastní rozum. Nevymlouvejte se například na romský problém, mějte vlastní názor ohledně problémů a strastí všedního života.

Určitě vyjádřete svůj nesouhlas proti moru násilí, špinavých rasistických šifer v rádoby vlasteneckých textech kapely Ortel a jim podobným. Nepodporujte kluby, ve kterých tyto kapely vystupují. Ať už osobně bojkotováním konkrétních akcí v klubech, ústně, statusem na sociálních sítích a nebo šířením tohoto článku.

brf, plzenskekapely.cz
Přečteno: 1970x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Neonacismus, Demonstrace, Hudba, Praha, Plzeň, Lidská práva, NacionalismusHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo