romea - logo
11. prosince 2019 (středa)
svátek má Dana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pobodání muslima šetří policie jako rasově motivované. Pachatelé jsou nebezpeční

2.2.2016 13:42
Útok na Syřana, kterého pobodali 30. ledna v pražských Vršovicích dva pachatelé, policie šetří jako rasově motivovaný útok. Zveřejnila identikit jednoho z nich (na snímku). (FOTO: Policie ČR)
Útok na Syřana, kterého pobodali 30. ledna v pražských Vršovicích dva pachatelé, policie šetří jako rasově motivovaný útok. Zveřejnila identikit jednoho z nich (na snímku). (FOTO: Policie ČR)

Sobotní pobodání Syřana v Kodaňské ulici v pražských Vršovicích policie vyšetřuje jako rasově motivovaný útok. Pátrá po dvou násilnících ve věku 20 až 26 let, oba mají vyholené hlavy. Dnes policie zveřejnila portrét jednoho z nich. Jde o útočníka s nožem a výstižnost portrétu je asi 85procentní. Pobodaný muž (41 let) skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici.

Popis jednoho z útočníků

  • cca 190 až 195 centimetrů vysoká, svalnatá, sportovní postava s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou
  • vyholená hlava po stranách (temeno hlavy ukryté v kapuci)
  • světlé nevýrazné obočí, rovný nos
  • blíže neurčené tetování na krku
  • maskáčová bunda s kapucí s barevnějším tzv. německým maskáčovým vzorem

Oba hledaní mají s největší pravděpodobností modré oči a hovoří česky bez jakéhokoli přízvuku. Mají světlou pleť a v době napadení měli vyholené hlavy a hladce oholené tváře.

Útočník, jehož portrét se policii podařilo sestavit, měří 190 až 195 centimetrů. Je svalnatý, má sportovní postavu s mohutnými kulatými zády a svaly na ramenou. Na krku má tetování, má rovný nos a světlé nevýrazné obočí. V době útoku měl na sobě maskáčovou bundu s kapucí s barevnějším maskáčovým vzorem (znám jako německý).

Případ vyšetřuje takzvaná mordparta. Kriminalisté veřejnost žádají o pomoc při pátrání po hledaném útočníkovi a jeho spolupachateli.

"Vzhledem k závažnosti případu a nebezpečnosti obou násilníků policie v žádném případě nedoporučuje občanům, aby se snažili hledané muže sami kontaktovat či zadržet," uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Informace vedoucí k jejich dopadení mohou poskytnout na tísňové lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Podle informací serveru Lidovky.cz se cizinec spolu se svou přítelkyní angažoval v pomoci uprchlíkům a útoku předcházely různé výhrůžky.

"Nejdříve přes zprávy na Facebooku a později se, myslím, na White Media objevilo moje telefonní číslo, takže mi i několik lidí volalo. Nedávno mi někdo do telefonu řekl: Tohle je tvůj poslední den, připrav se na smrt,“ uvedla přítelkyně napadeného pro server Aktuálně.cz. Rasisté jí prý už hrozili i upalováním a kamenováním. "Masivní vyhrožování přišlo, když docent Martin Konvička zveřejnil na svém profilu moje fotografie,“ dodala. Podle ní si útočníci na muže počkali, když si šel zaběhat.

Přečteno: 1767x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Xenofobie, Útok, útok nožem, Násilí, Násilí z nenávisti, IslámHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo