romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podezření na kupčení s hlasy ve Slaném. Tisíc korun za hlas pro hnutí ANO

8.10.2021 20:26, (AKTUALIZOVÁNO 9. 10. 2021, 12:00)
Ilustrační FOTO: Romea.cz
Ilustrační FOTO: Romea.cz

Stejně jako v minulých letech se během letošních voleb do Poslanecké sněmovny objevilo podezření na možné kupčení s volebními hlasy. Tentokrát k pokusu nakupovat hlasy mělo dojít v jedné z ubytoven ve Slaném. Zpravodajský server Romea.cz o tom informoval ředitel organizace Romodrom Nikola Taragoš.

"Minulý týden v pátek přišly na ubytovnu dva lidé, Rom a muž z majority. Nabízeli za každý hlas tisíc korun a správci ubytovny nabízeli 50 tisíc, za to, že dohodne s obyvateli ubytovny hlasy pro hnutí ANO," uvedl pro zpravodajský server Nikola Taragoš, ředitel organizace Romodrom, která v ubytovně provádí sociální práci a městskou ubytovnu spravuje.

"Je to stejné jako v minulosti, stejný scénář, kdy sází na to, že jim Romové dají za peníze hlasy. Proč když chtějí romské hlasy, tak pro ně neudělají něco ve svých programech," dodal rozhořčeně Nikola Taragoš.

"Vše jsme nahlásili na policii," řekl Taragoš. Zpravodajský server Romea.cz má k dispozici dokument, který podání na policii potvrzuje.

V sobotu dopoledne pak vyšetřování potvrdila i mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

„Přijali jsme oznámení, které se týkalo možného podezření s kupčením s volebními hlasy na jedné z ubytoven ve Slaném,“ vyjádřila se Suchánková.

„V daném případě jsme zahájili standardní šetření podle paragrafu 158 pro podezření z maření průběhu voleb. Věc je zatím na začátku a je to vedeno proti neznámému pachateli,“ uvedla mluvčí.

Podle Kladenského deníku se hnutí ANO od jednání distancoval.

„Hnutí ANO se od této kauzy distancuje. Působí to na mě tak, že někdo tyto informace vypouští proto, aby Hnutí ANO záměrně poškodil ve volbách. Navíc si nemyslím, že by někdo z Hnutí ANO toto podstoupil. Nikomu z našich lidí to určitě nestojí za to,“ sdělila podle Kladenského deníku v sobotu odpoledne Romana Fišerová, krajská manažerka Středočeského kraje Hnutí ANO.

Podezření na kupčení s hlasy ve Slaném se objevilo i v minulých letech, například v roce 2018. V roce 2020 při volbách do zastupitelstev krajů se podezření objevilo na severu Čech. Týkalo se tradičně vyloučených lokalit, jako je litvínovský Janov nebo ústecké Krásné Březno a Neštěmice. Cena za hlas byla před rokem také 1000 korun.

Přečteno: 5711x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, volby 2021, kupčení hlasů, SlanýHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo