romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Starostka Obrnic chce rozhodovat, kdo bude bydlet v obci. Ministerstvo pro lidská práva to zásadně odmítá

21.10.2015 9:15
Drahomíra Miklošová, starostka obce Obrnice
Drahomíra Miklošová, starostka obce Obrnice

Starostka Obrnic Drahomíra Miklošová volá po zvýšení pravomocí starostů – chce aby mohli rozhodovat o tom, kdo může v jejich obci bydlet. Miklošová v poslední době opakovaně označila situaci v obci za vážnou v souvislosti s návratem většího množství romských rodin z Anglie.

„Lze integrovat a dělat celou řadu programů do určitého procenta podílu romských spoluobčanů v obci, a jestliže se dostáváme na hranici kolem padesáti procent, tak to je téměř nezvládnutelné.“ vysvětlila Miklošová.

Podle ní se možná dá zvládnout ještě 30 procent romských obyvatel obce, ale základ by měl být v tom, aby obec měla konečné slovo: „… já chci rozhodovat, koho sem můžeme přihlásit a koho ne,“ říká starostka.

Tento požadavek je ale nepřijatelný pro ministerstvo pro lidská práva. „Já bych se velmi bála vlastně hledat tu hranici, kdo je, kdo není způsobilý býti občanem určitého města. To si myslím, že je asi úplně v demokratické společnosti nepřijatelné“, řekla náměstkyně ministra pro lidská práva Martina Štěpánková.

Přečteno: 1707x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Obrnice, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo