romea - logo
6. prosince 2021 (pondělí)
svátek má Mikuláš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Podvodník Václav Prokůpek se ohradil, že není podvodník. A lže o serveru Romea.cz

Praha, 26.9.2012 11:17, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Známý podvodník a bývalý šéf neonacistické Dělnické strany v Plzeňském kraji Václav Prokůpek, který nyní kandiduje za Sdružení nestraníků, vydal k článku serveru Romea.cz, který se zabývá jeho kandidaturou, prohlášení. Článek s názvem Podvodník Václav Prokůpek, který si vymyslel zprávu o romské straně, kandiduje za Sdružení nestraníků. A s ním další extremisti rozebírá Prokůpkovu politickou a podvodnickou kariéru.

V prohlášení Prokůpek například tvrdí, že na sebe podal trestní oznámení, které prokázalo, že není podvodník, což je lež. Podobné trestní oznámení nic takového prokázat nemůže, to by mohlo až policejní vyšetřování a následný soudní proces. Dále Prokůpek tvrdí, že Romea.cz je placená státem (vládou), což je další jeho lež v řadě. Provoz serveru je hrazen z financí nadace Open Society Fund Praha a německé nadace EVZ. Od státu obdržel server Romea.cz jen několik desítek tisíc na natáčení videí.

Server Romea.cz (nikoli tedy organizace, jak Prokůpek píše) také nikdy žádným způsobem netlačil na předsedu Sdružení nestraníků Jana Kryčera, aby Prokůpka odvolal z kandidátky, jen sbíral k článku informace. Podle našich informací, zveřejněných v článku, tlačilo na Kryčera kvůli Prokůpkovi několik aktivních jednotlivců.

Prokůpek chce celou záležitost řešit tak, že si nechá znovu odsouhlasit své místo na kandidátce svými kolegy z kandidátky v Plzeňském kraji. Jak jsme však již psali, tuto kandidátku (kterou dával dohromady lídr Prokůpek) tvoří zčásti bývalí Prokůpkovi kolegové, kteří, stejně jako on, dříve kandidovali za extremistickou Dělnickou stranu sociální spravedlnosti (či za Národní stranu).

Věrohodnost našich tvrzení či například pořadu České televize Reportéři ČT mohou čtenáři posoudit prostřednictvím odkazů v našem posledním článku o Václavu Prokůpkovi.

Přinášíme celé prohlášení Václava Prokůpka i s původním titulkem:

Prohlášení Ing. Václava Prokůpka, Ph.D.

Dne 25.9. 2012 jsem byl redaktorkou ČTK kontaktován s dotazem, proč se od mé kandidatury na post hejtmana Plzeňského kraje distancovalo celostátní vedení politického hnutí Sdružení nestraníků sídlícího v Brně. Přiznám se, že předtím ani potom jsem o ničem nevěděl, dokonce jsem v tu chvíli ani nevěděl, že by se takováto zpráva objevila na oficiálních stránkách celostátního vedení Sdružení nestraníků.

Kontaktoval jsem předsedu hnutí Sdružení nestraníků JUDr. Jana Kryčera, který mi pouze řekl, že na něj některé organizace vyvíjejí přímo nepřiměřený tlak na můj odchod z čela kandidátky Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji. Nikdy jsem se nepodvoloval tlaku organizací, lobbistů, komtrů politických stran a zaútočit prostřednictvím jakékoliv organizace na výsledky primárních voleb považuji za účelové a mafiánské, na samé hraně regulérnosti volebního klání, dokonce zakládající trestní čin maření voleb.

Jak jsem se dozvěděl z webů za snahou o moje odstoupení stojí nepravdivé informace organizace Romea.cz, zastupující z mých daní i z daní celé naší společnosti práva romské menšiny. Podle této organizace jsem měl ve své minulosti napsat o jakési neexistující romské straně do Parlamentních listů, že romské straně utekl pokladník i s penězi. Na základě takovéhoto nesmyslného faktu jsem byl obviněn z plagiátorství, podvodu, používání neoprávněného užívání akademického titulu. Tedy obviněn pouze mediálně, jelikož trestní oznámení jsem si na sebe podal nakonec sám. Toto trestní oznámení prokázalo, že jsem se nikdy žádného podvodu nedopustil, že používám nikoliv jeden, ale dva akademické tituly oprávněně a do Parlamentních listů jsem nikdy nepsal. Ostatně, Parlamentní listy jsou mi stejně jako všechny parlamentní strany protivné a zcela míjející realitu života nás, obyčejných lidí.

Za této situace mám nyní několik možností, podlehnout mediálnímu a lobystickému tlaku romské orgasnizace financované vládou ČR i z našich daní a připustit, aby příště o tom, kdo smí a nesmí kandidovat rozhodovalo jedno romské sdružení, případně sdružení zastupující zájmy někoho jiného, nebo neodstoupit a trvat tvrdošíně na tom, že jen já a nikdo jiný má pravdu, či zvolit řešení třetí - dle mého názoru nejtransparentnější, požádat zbylých dvaačtyřicet lidí z kandidátní listiny Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji, aby rozhodlo o mém setrvání na čele kandidátky či nikoliv. Rozhodl jsem se pro třetí způsob, který se mi zdá být nejdemokratičtější a nejrozumnější, jelikož tito lidé znají regionální problémy, mou minulost i přítomnost a mohou tedy v tajných volbách rozhodnout o mém dalším setrvání v čele kandidátní listiny či nikoliv. Mimochodem mám čistý trestní rejstřík a nikdy tomu nebylo jinak.

Nemám nic proti Romům, mimochodem jeden z Romů - mistr světa v silovém trojboji zrakově postižených kandiduje i na kandidátce, kterou jsme společně sestavovali a v primárních volbách odsouhlasovali. Mám ale značné výhrady proti tomu, aby jedno romské sdružení, navíc nesídlící v kraji, kde kandiduji, rozhodovalo o tom, kdo smí a nesmí být na kandidátce politické strany. To by pak volby nemuseli být a pouze jsme se jeli zeptat do sídla onoho romského sdružení, kdo smí a kdo nesmí kandidovat a kdo mi nakonec podle jakého sdružení měl být zvolen či nikoliv. Jelikož je tohle sdružení je financováno i vládou ČR, považuji tento nátlak na dění v samotném politickém hnutí za skandální! Proč například zmíněné sdružení nezaútočilo a nekritizovalo některou z vládních stran? Odpověď je více něž jasná, koho chleba jíš, toho píseň zpívej!

O výsledky tajných, transparentních voleb, zda mám či nemám zůstat lídrem kandidátky Sdružení nestraníků v Plzeňském kraji a které se bude konat do konce tohoto týdne, Vás budu včas informovat.

 

Děkuji za prostor k vyjádření, Ing. Václav Prokůpek, Ph.D.

Přečteno: 1040x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby do zastupitelstev krajů 2012, VolbyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo