romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Pokladní s hákovým křížem na ruce? Kaufland rázně zakročil a ženu vyhodil z práce. Hrozí jí i právní postih

26.4.2017 22:36
Pokladní v Kauflandu (26. 4. 2017. zdroj: Facebook)
Pokladní v Kauflandu (26. 4. 2017. zdroj: Facebook)

V úterý se začalo po sociálních sítích šířit video a fotografie pokladní z pražského Kauflandu, která měl na ruce vytetovaný hákový kříž a další nacistické symboly. Stačilo několik hodin a pokladní v práci skončila. Informoval o tom bulvární server eXtra.cz.

Pokladní si v Kauflandu v ulici U Plynárny všiml jeden ze zákazníků a natočil video, jak s hákovým křížem markuje zakoupené zboží. Kromě hákového kříže měla žena jménem Miriam na paži vytetované také další motivy odkazující se na nacistické Německo – muže se vztyčenou pravicí a také bránu, která připomíná vjezd do koncentračního tábora. Video, které pak umístil na sociální sítě, se šířilo rychlostí blesku.

Kromě toho si zákazník stěžoval i na vedení pobočky Kauflandu. "Mně se to nelíbilo, a tak jsem jí hned něco řekl. Chtěl jsem to řešit, ale ona dělala, že jako o nic nejde. Já jsem na tyto věci velmi citlivý. A tak jsem pak kontaktoval vedení Kauflandu, co s tím hodlají dělat. Přepojili mě na vedoucí prodejny a ta mi řekla, že to jde okamžitě řešit," uvedl pro eXtra.cz zákazník autor videa.

"Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih," uvedl pro server Romea.cz v zaslaném vyjádření tiskový mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperla.

Brigádnice podle vyjádření tiskového mluvčího pracovala krátký čas na pozicích, kde je předepsaný pracovní oděv s dlouhým rukávem. Teprve při zařazení na pokladnu, kde je možné mít krátký rukáv, bylo patrné, že brigádnice porušila etický kodex společnosti. Kaufland se ve výjádření, zaslaném serveru Romea.cz, za vzniklou situaci omluvil.

Přečteno: 28124x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, prodejHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo