romea - logo
20. září 2020 (neděle)
svátek má Oleg

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pokladní s hákovým křížem na ruce? Kaufland rázně zakročil a ženu vyhodil z práce. Hrozí jí i právní postih

26.4.2017 22:36
Pokladní v Kauflandu (26. 4. 2017. zdroj: Facebook)
Pokladní v Kauflandu (26. 4. 2017. zdroj: Facebook)

V úterý se začalo po sociálních sítích šířit video a fotografie pokladní z pražského Kauflandu, která měl na ruce vytetovaný hákový kříž a další nacistické symboly. Stačilo několik hodin a pokladní v práci skončila. Informoval o tom bulvární server eXtra.cz.

Pokladní si v Kauflandu v ulici U Plynárny všiml jeden ze zákazníků a natočil video, jak s hákovým křížem markuje zakoupené zboží. Kromě hákového kříže měla žena jménem Miriam na paži vytetované také další motivy odkazující se na nacistické Německo – muže se vztyčenou pravicí a také bránu, která připomíná vjezd do koncentračního tábora. Video, které pak umístil na sociální sítě, se šířilo rychlostí blesku.

Kromě toho si zákazník stěžoval i na vedení pobočky Kauflandu. "Mně se to nelíbilo, a tak jsem jí hned něco řekl. Chtěl jsem to řešit, ale ona dělala, že jako o nic nejde. Já jsem na tyto věci velmi citlivý. A tak jsem pak kontaktoval vedení Kauflandu, co s tím hodlají dělat. Přepojili mě na vedoucí prodejny a ta mi řekla, že to jde okamžitě řešit," uvedl pro eXtra.cz zákazník autor videa.

"Naše společnost striktně odmítá propagaci předmětné symboliky v jakékoli podobě. S danou osobou byl neprodleně ukončen pracovní poměr a zvažujeme její právní postih," uvedl pro server Romea.cz v zaslaném vyjádření tiskový mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperla.

Brigádnice podle vyjádření tiskového mluvčího pracovala krátký čas na pozicích, kde je předepsaný pracovní oděv s dlouhým rukávem. Teprve při zařazení na pokladnu, kde je možné mít krátký rukáv, bylo patrné, že brigádnice porušila etický kodex společnosti. Kaufland se ve výjádření, zaslaném serveru Romea.cz, za vzniklou situaci omluvil.

Přečteno: 28198x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Neonacismus, prodejHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Romea.cz

Giňa Tabarik k blížícím se volbám: Čunkodomky v Mostě? Dobře vám tak Romale! Co jste si „zvolili“ to máte!

19.9.2020 21:58
I když, Bůh ví, jak by to s blokem 3 v Chánově dopadlo. Ono, první problém nastal totiž v tom, že ho tak nějak místní obyvatelé zlikvidovali. Druhý problém nastal hned potom, co se město rozhodlo situaci vyřešit. A jak jinak, bez Romů. Jak by taky Romové mohli o čemkoliv rozhodovat, nebo se na čemkoliv podílet, když politické zastoupení romské komunity rovná se nule. A to není problém jen v Mostě, je to problém vlastně kdekoliv, kde Romové v Česku žijí.
 celý článek

David Oplatek, sociální pracovník, člen Zastupitelstva Městské části Brno-střed

David Oplatek: Novináři z iDnes.cz si články o Romech cucají z prstu. Je jejich cílem budit nenávist?

19.9.2020 14:00
V sobotu 19. září vyšel v internetovém deníku iDnes.cz článek o tom, že okolí brněnského Cejlu je „no-go zóna“. Takto se obvykle označují místa, kam se bojí chodit nejen běžní obyvatelé, ale nezasahují zde ani policie a další složky veřejné moci. Přesně takový dojem se redaktoři snaží navodit, když píší, že Cejl je „místo, kde vidíte policii jen projíždět.“ Toto je uvedeno přímo v titulku. Samotný text už je přístupný jen po zaplacení. Ten, kdo si v sobotu na internetu otevřel idnes.cz, tak musel nabýt dojmu, že návštěvu ulice Cejl je lepší si rozmyslet.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Festival Khamoro se uskuteční ve dvou blocích v září a listopadu

18.9.2020 9:43
Festival romské kultury Khamoro se uskuteční na podzim, a to ve dvou blocích. První z nich nabídne od 23. do 26. září čtyři koncerty gypsy jazzu či klasické hudby a výstavu, druhý pak od 27. do 29. listopadu koncerty tradiční muziky. Konat by se měla i mezinárodní konference o romské literatuře. Program na setkání s novináři představili pořadatelé z organizace Slovo 21.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo