romea - logo
3. července 2022 (neděle)
svátek má Radomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policejní prezident Jan Švejdar se postavil za policisty zasahující v Teplicích. Zároveň poprvé z řad policie zaznělo vyjádření lítosti nad zmařeným životem

23.6.2021 23:22
Jan Švejdar (FOTO: Twitter)
Jan Švejdar (FOTO: Twitter)

Policejní prezident Jan Švejdar vyjádřil lítost nad smrtí mladého člověka, který zemřel v Teplicích. Zároveň však vyjádřil plnou podporu zasahujícím policistům. Po premiéru Andreji Babišovi a ministru vnitra Janu Hamáčkovi je dalším, který se za policisty postavil. Zároveň vůbec poprvé z řad policie zazněla lítost nad ztraceným životem. Policie zároveň zítra na mimořádné tiskové konferenci zveřejní další informace týkající se sobotního incidentu a zásahu policistů.

"Seznámil jsem se pečlivě s okolnostmi zákroku teplických policistů. Předně je mi upřímně líto smrti mladého člověka a vyjadřuji tímto soustrast pozůstalým. Zároveň vyjadřuji plnou podporu zakročujících policistům. Vím, že jste jednali správně a stojím za vámi!" uvedl policejní prezident Jan Švejdar.

S policejním prezidentem Janem Švejdarem chtěli podle pondělního vyjádření jednat občanští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Ti také rázně odsoudili dřívější podporu policistů od Andreje Babiše a Jana Hamáčka, kteří jsou také členové rady. Ani jeden z těchto dvou politiků narozdíl od policejního prezidenta nevyjádřil nad smrtí Stanislava Tomáše lítost.

Incident, po kterém zemřel v Teplicích čtyřicetišestiletý Stanislav Tomáš se stal v sobotu 19. 6. 2021. Na sociálních sítích se pak objevilo amatérské video, ze kterého je patrné, že muž se vzpíral a křičel a policisté proti němu použili donucovací prostředky, kromě jiného i tzv. zakleknutí. Jak již zpravodajský server Romea.cz informoval, zasahující policista několik minut zadrženému Romovi klečel na krku. Podle policie Stanislav Tomáš následně zkolaboval v sanitce a zemřel.

Na videu je však vidět, že se muž nehýbe už na chodníku a není tedy jasné, zda byl Stanislav Tomáš dopraven do sanitky na nosítkách nebo tam byl odveden policií. To je jedna otázek, na kterou možná policie odpoví na mimořádném tiskovém brífinku, který se má konat zítra od 15 hodin v Ústí nad Labem.

Přečteno: 2603x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Teplice, smrt , Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo