romea - logo
23. října 2021 (sobota)
svátek má Teodor

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie hledá svědky napadení Roma v Havířově

Havířov, 4.9.2012 17:03, (ROMEA)
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Policisté pátrají po možných svědcích útoku na devětačtyřicetiletého Roma, který se odehrál 20. srpna před Kulturním domem Petra Bezruče krátce po dvacáté hodině. Informoval o tom Deník.

„Zaútočil pěstmi a slovně urážel jeho příslušnost k etnické skupině. Některé rány napadený muž vykryl a před dalšími se pokusil utéci. Na travnatém pásu mezi jízdními pruhy ho mladík však dohnal a znovu zaútočil. A opět křičel slova urážející rasu. Agresivní mladík v útoku přestal, až po okřiknutí kolemjdoucích. Napadený utrpěl zlomeninu lýtkové kosti s dobou léčení tří měsíců," uvedla pro Deník havířovská policejní mluvčí Zlatuše Viačková. „Osmadvacetiletému muži se nepodařilo účast na útoku prokázat. Po výslechu byl propuštěn na svobodu. Na jednadvacetiletého muže byl po provedených procesních úkonech podán návrh na vazební stíhání, kterému soudce vyhověl. Policejní komisař proti mladíkovi zahájil trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání ublížení na zdraví na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnosti. Za to mu hrozí až 8 roků vězení,“ dodala.

Svědci, kteří by mohli jakýmkoliv způsobem přispět k objasnění napadení, nechť se obrátí na telefonní číslo 974 744 339 nebo 974 744 338.

luh, Deník
Přečteno: 3314x
 

Kam dál:

Štítky:  

DomácíHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo