romea - logo
25. září 2021 (sobota)
svátek má Zlata

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie obvinila dva muže za napadení řidiče po dopravní nehodě

Jičín, 18.9.2013 11:21, (ROMEA)

Policie obvinila dva muže z napadení jednatřicetiletého řidiče u obce Obora na Jičínsku. Muž se snažil pomoci jedenáctiletému chlapci sraženému při dopravní nehodě, útočníci je však považovali za viníka nehody a napadli ho. V případě prokázání viny jim nyní hrozí až tři roky vězení, informovala ČTK mluvčí jičínské policie.

Nehoda se stala v sobotu 7. září mezi obcemi Ostroměř a Chomutice. Jednasedmdesátiletý řidič osobního vozu se vyhýbal protijedoucímu vozidlu a vyjel na krajnici, kde lehce zavadil o jedenáctiletého cyklistu, který následně spadl do příkopu. Jednatřicetiletý řidič, který nehodu viděl, zastavil a snažil se chlapci pomoci. "Mezitím se na místo dostavili dva příbuzní hocha, kteří řidiče napadli. Zbili ho a přitom mu způsobili zranění, se kterým byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně," uvedla mluvčí.

Policisté mladíky ve věku 20 a 24 let obvinili z ublížení na zdraví, výtržnictví a násilí proti skupině obyvatelů a jednotlivci. Regionální příloha Mladé fronty Dnes pro Královéhradecký kraj minulý týden citovala otce napadeného muže, který uvedl, že příbuzní sraženého Roma syna zkopali tak, že má rozmlácený obličej. "Byl to rasistický útok, nic jiného. Byli opilí a sprostě nám nadávali. Říkali, že vědí, kde bydlíme. Vyhrožovali, že nás podřežou," uvedl otec.

Starosta Chomutic Zdeněk Rajm v MfD uvedl, že s místními Romy nikdy nemusel řešit žádné konflikty. "Je to ojedinělý případ. S romskou komunitou tady žijeme dvě tři generace bez problémů. Rodiče útočníků jsou z toho, co se stalo, hodně špatní. Je to slušná rodina, oba rodiče pracují přímo tady v obci. Teď si kvůli tomu určitě vytrpí svoje," uvedl starosta.

Přečteno: 922x
 

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Napadení, Kriminalita, Násilí, NehodaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo