romea - logo
1. července 2022 (pátek)
svátek má Jaroslava

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie odložila kauzu břeclavského lháře, který si vymyslel, že jej přepadli Romové

Břeclav, 16.7.2012 12:22, (ROMEA)
Břeclavský lhář Petr Zhyvachivsky.
Břeclavský lhář Petr Zhyvachivsky.

Jihomoravská policie v pátek odložila vyšetřování známého případu chlapce z Břeclavi, který si vymyslel, že jej brutálně zbila trojice Romů. Výsledek je jasný, tento skutek se nestal, řekl mluvčí policie Pavel Šváb. Nyní poputuje spis na státní zastupitelství do Břeclavi, kde se rozhodne o případném postihu chlapce.

Břeclavská okresní státní zástupkyně Anežka Forstová již před časem řekla, že je nutné nejprve vyčkat na to, až policie oficiálně tuto kauzu odloží. Pak si celý spis vyžádá a zváží, zda jej nelze stíhat či jinak potrestat. Kolem toho vznikly četné spekulace. Někteří právní experti se ale domnívají, že chlapce nelze za jeho lež nijak postihnout.

Patnáctiletý hoch se údajně v dubnu předváděl před kamarády, když se pokoušel o gymnastický cvik na zábradlí v osmém patře domu v centru Břeclavi. Záměr nevyšel. Hoch se zřítil do sedmého patra, a to tak nešťastně, že se vážně zranil. Telefonicky pak přivolal matku. Když jej autem převážela do nemocnice, řekl jí, že jej zbila skupina Romů, protože pro ně neměl cigaretu.

Při následné operaci lékaři odebrali chlapci ledvinu. Měl poškozenou slezinu a játra. Po procitnutí z narkózy zjistil, že jeho lež matce je již v médiích. Věc neřešil. V Břeclavi se pak konala demonstrace více než 2000 lidí kritizujících Romy, během níž se spojili někteří místní lidé s extremistickou Dělnickou stranou sociální spravedlnosti.

Vyšetřování ukázalo, že byl útok vymyšlený. Matka chlapce se za sebe i za syna omluvila všem Romům. Někteří představitelé Romů omluvu přijali a rozhodli se trestní oznámení na něj nepodat s tím, že vyčkají, co s věcí udělá státní zastupitelství.

Přečteno: 1536x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Břeclav, Napadení, KriminalitaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo