romea - logo
13. srpna 2022 (sobota)
svátek má Alena

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie odvedla řečníka na akci proti imigrantům přímo z pódia. Hlásal o židovském spiknutí a nerovnosti ras

8.8.2015 18:36
Demonstrace proti imigrantům na Staroměstském náměstí v Praze (foto: voj)
Demonstrace proti imigrantům na Staroměstském náměstí v Praze (foto: voj)

Desítky lidí se dnes po druhé hodině odpoledne sešly v Praze na Staroměstském náměstí na demonstraci proti uprchlíkům. Akce pořádaná Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS) byla namířena proti uprchlíkům a imigrační politice české vlády. Během protestu řečnil vedle lídra DSSS Vandase i Marian Magát, zástupce slovenské extremistické akční skupiny VZDOR Kysuce, a také slovenský ultranacionalista a župan Banskobystrického kraje Marián Kotleba. Představitel Vzdoru hovořil o židovském spiknutí a o nerovnosti ras, následně ho policie odvedla z pódia.

"Jednoho z řečníků policisté zadrželi v průběhu projevu a poté ho převezli na stanici. Nyní podle záznamů projevu vyhodnocují, zda se dopustil protiprávního jednání," řekla tisková mluvčí policie Martínková.

Poté, co policie Magáta ze Strany práce z pódia odvedla, dav jeho českých přívrženců se ho s nadávkami směrem k policii vydal následovat. Došlo ke strkanicím a nakonec museli situaci uklidnit těžkooděnci, kteří davu zamezili další cestu.

Dav nesl transparenty s nápisy jako "Stop invazi vetřelců" a vykřikoval hesla "Budou viset!" či "Vlastizrádci!".

Na jiném místě - demonstrace proti xenofobii

Demonstrace odpůrců xenofobie na Palackého náměstí byla poklidnější. Účastníci drželi například nápisy "Třiďme odpad, ne lidi", "Mladí zelení" a "Fight capitalism, not refugees" ("Bojujme s kapitalismem, ne s uprchlíky"). Podle organizátorů chtěli vyjádřit nespokojenost s narůstající xenofobií a rasismem jako s nebezpečným celospolečenským fenoménem. Organizátoři také informovali lidi pomocí materiálů "Solidarita s uprchlíky/Přijímám".

FOTOGALERIE

Redakce, ČTK
Přečteno: 1456x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Demonstrace, Extremismus, Slovensko, DSSS, Xenofobie, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo