romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie potvrdila, že za útokem na Romy v Sokolově stojí fotbaloví fanoušci

27.7.2021 16:21
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)

Karlovarští policisté dnes potvrdili, že účastníky páteční potyčky mezi místními a skupinkou agresivních mladíků u vlakového nádraží v Sokolově bylo i několik takzvaných ultras fanoušků týmu hrajícího nejvyšší českou fotbalovou soutěž. ČTK to dnes řekl krajský policejní mluví Jakub Kopřiva. Incident, při kterém se lehce zranilo 13 lidí, vyšetřují policisté jako přečin výtržnictví.

"Po provedených šetřeních můžeme potvrdit, že část osob ze skupiny vodáků patří mezi takzvané ultras fanoušky jednoho z týmů hrajících nejvyšší českou fotbalovou soutěž,“ uvedl k případu policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

"V současné době stále probíhají výslechy přímých aktérů potyčky, ale i svědků této události. Kriminalisté taktéž vyhodnocují záznamy z kamerového systému města Sokolov i videa, která byla natočena v průběhu incidentu, a následně zveřejněna na sociálních sítích," dodal Kopřiva. Policie zatím nezveřejnila k jakému klubu fanoušci patří.

Server Antifa.cz však zveřejnil fotografie a jména útočníků s tím, že patří do tvrdého jádra hooligans pražské Slavie. Zpravodajský server Romea.cz pak stejné tváře našel na videích těsně po skončení rvačky, kdy na místě už zasahovala policie.

Při pátečním útoku fotbalových chuligánů u vlakového nádraží bylo zraněno 10 Romů a Romek. Zraněni byli i tři útočníci. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka, kterou utrpěla dvaapadesátiletá žena ze Sokolova. Z dosavadního prověřování policie nezjistila, že by byl mezi zraněnými někdo nezletilý nebo mladistvý.

Přečteno: 4726x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Extremismus, Policie, Násilí, Násilí z nenávisti, Sokolov, FanatismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo