romea - logo
19. února 2020 (středa)
svátek má Patrik
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie dopadla muže z Mostecka, který pomaloval fasádu nacistickými symboly

Most, 15.7.2014 10:49, (ROMEA)
Sídliště Janov v Litvínově (Ilustrační FOTO: Google Maps)
Sídliště Janov v Litvínově (Ilustrační FOTO: Google Maps)

Policie obvinila z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a poškození cizí věci 24letého muže z Litvínova na Mostecku. Dům v okrajové části Mostu posprejoval nacistickými symboly. ČTK o tom informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Muži hrozí až tříleté vězení, stíhán je na svobodě.

"Černou barvou zvěčnil téměř metrový symbol hákového kříže s nápisem Sieg heil a dále symbol divize SS a symbol s označením 88," řekla ČTK Světláková s tím, že případ vyšetřovali kriminalisté specializující se na extremismus. Podezřelého vytipovali hned druhý den.

"Mladík se doznal, že koncem června v nočních hodinách cestou do svého bydliště zeď pomaloval a byl si dobře vědom významu těchto symbolů," doplnila Světláková. Škodu na fasádě domu vyčíslili majitelé na čtyři tisíce korun.
brf, ČTK
Přečteno: 638x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Neonacismus, Extremismus, nacistické symboly, Policie, Most, LitvínovHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo