romea - logo
21. září 2019 (sobota)
svátek má Matouš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Policie dopadla muže z Mostecka, který pomaloval fasádu nacistickými symboly

Most, 15.7.2014 10:49, (ROMEA)
Sídliště Janov v Litvínově (Ilustrační FOTO: Google Maps)
Sídliště Janov v Litvínově (Ilustrační FOTO: Google Maps)

Policie obvinila z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka a poškození cizí věci 24letého muže z Litvínova na Mostecku. Dům v okrajové části Mostu posprejoval nacistickými symboly. ČTK o tom informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Muži hrozí až tříleté vězení, stíhán je na svobodě.

"Černou barvou zvěčnil téměř metrový symbol hákového kříže s nápisem Sieg heil a dále symbol divize SS a symbol s označením 88," řekla ČTK Světláková s tím, že případ vyšetřovali kriminalisté specializující se na extremismus. Podezřelého vytipovali hned druhý den.

"Mladík se doznal, že koncem června v nočních hodinách cestou do svého bydliště zeď pomaloval a byl si dobře vědom významu těchto symbolů," doplnila Světláková. Škodu na fasádě domu vyčíslili majitelé na čtyři tisíce korun.
brf, ČTK
Přečteno: 632x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, Neonacismus, Extremismus, nacistické symboly, Policie, Most, LitvínovHLAVNÍ ZPRÁVY

Ve Spišské nové vsi zabránil řidič Romkám nastoupit do autobusu - srpen 2019 (FOTO: Video Štefan Polák)

videoDiskriminace? Romky chtěly nastoupit do autobusu, řidič jim zavřel dveře a odjel. Není to ojedinělý případ

16.9.2019 23:00
Košický kraj brázdí linkové autobusy s názvem slovenské firmy Eurobus. Nové autobusy ale nebrání starému chování některých řidičů této firmy, které k Romům není vždy právě vstřícné. Podle firmy Eurobus jde o nedorozumění, video a svědectví však svědčí o něčem jiném.
 celý článek

Žena se sbírkou hákových křížů na krku 25. 4. 2019 během demonstrace xenofobně-populistického hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury (FOTO: video Reflex, koláž: Romea.cz)

Ženu s hákovými kříži chce policie obžalovat za podporu hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka

16.9.2019 12:10
Pražští kriminalisté navrhli obžalovat sedmačtyřicetiletou ženu, která přišla na dubnovou demonstraci hnutí SPD na Václavské náměstí s řetízkem s hákovými kříži a dalšími symboly nacistického Německa. Informaci sdělil České televizi mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ženu viní kriminalisté z projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Za to jí hrozí až tři roky vězení.
 celý článek

Prezidentka Zuzana Čaputová s romskými studenty (FOTO: Facebook)

videoVIDEO: Zuzana Čaputová posnídala s romskými studenty

13.9.2019 13:40
Páteční dopoledne strávila prezidentka Slovenské republiky, Zuzana čaputová s mladými romskými studenty. Společná snídaně a debata o budoucnosti těchto mladých talentovaných lidí byla pro mnohé z nich velmi příemným zážitkem. Čaputová si po volbách získala přízeň Romů také tím, že jim ve své děkovné řeči poděkovala v romském jazyce.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo