romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie stíhá jednoho muže kvůli napadení Romů v Sokolově. Nadávky směrem k policistům se řeší jako přestupek

13.10.2021 9:53
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)

Policie v souvislosti s napadením Romů v Sokolově zahájila trestní stíhání jednoho z útočníků. Naopak jednání několika osob, které vulgárně uráželi policisty, bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku proti občanskému soužití. Jednání policistů na místě střetu šetřil i odbor vnitřní kontroly a nezjistil žádná pochybení ze strany zasahujících policistů. Vyplývá to z informací, které zveřejnila první romská internetová televize ROMEA TV.

Incident se odehrál letos 23. července v prostoru vlakového nádraží v Sokolově. Skupina agresivních mladíků po vystoupení z vlaku nejdříve napadla malé romské děti, které si na místě hrály. A později napadli i dospělé. Několik Romů utrpělo lehká zranění a jedné z žen agresoři zlomili ruku.

Svědci uvedli, že při potyčce skupina mladíků na Romy pokřikovala “černé svině, zabijeme vás, do plynu s váma,“ Policie později potvrdila, že část ze skupiny mladíků patří mezi ultras fanoušky jednoho týmu hrajícího nejvyšší českou fotbalovou soutěž. Podle webu Antifa.cz šlo o skupinu fanoušků týmu SK Slavia Praha.

Policie kvůli incidentu zahájila trestní stíhání jednoho z útočníků, další účastníky bitky, zřejmě Romy, kteří vulgárně nadávali policistům, řeší správní orgány kvůli přestupkům.

"Sokolovští kriminalisté ve věci zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Prahy, kterého obvinili ze spáchání přečinu výtržnictví. Policisté se zabývali dále jednání všech účastníků tohoto konfliktu, kdy někteří z nich měli vulgárně urážet jiné osoby nebo zasahující policisty. Jednání několika osob bylo oznámen příslušnému správnímu orgánu k projednání přestupku proti občanskému soužití. Pokud během vyšetřování vyplynou ještě další protiprávní jednání, budou také řešena," uvedla v rozhovoru pro ROMEA TV policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Řada svědků z řad Romů si stěžovala na postup některých policistů na místě incidentu. Někteří policisté se měli Romům vysmívat, zesměšňovali je urážkami, že pobírají sociální dávky, a právě proto je prý nemusí chránit.

"Na videích natočených v průběhu incidentu, která byla zveřejněna zejména na sociálních sítích byli zasahující policisté ze strany místních obyvatel opakovaně nařčení z nesprávného postupu při zákroku či nevhodného chování. Odbor vnitřní kontroly se velmi intenzivně zabýval obsahem jednotlivých videí a výpověďmi všech zjištěných svědků. Provedeným šetřením nebylo ani v jednom případě zjištěn spáchání protiprávního nebo nevhodného jednání či nesprávného úředního postupu ze strany zasahujících policistů," dodala k tomu policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

VIDEO

Přečteno: 1300x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Extremismus, Sokolov, Napadení, Útok, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo