romea - logo
27. ledna 2022 (čtvrtek)
svátek má Ingrid

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie stíhá za vydání Hitlerových projevů vydavatele i autora

Brno, 26.9.2013 10:10, (ROMEA)
Obálka knihy Adolf Hitler Projevy (FOTO: Hitlerovyprojevy.cz)
Obálka knihy Adolf Hitler Projevy (FOTO: Hitlerovyprojevy.cz)

Policie obvinila kvůli vydání knihy 'Adolf Hitler: Projevy' dva šéfy nakladatelství Guidemedia, autora knihy Lukáše Beera i samotnou firma z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. ČTK to dnes řekla mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová.

"Obvinění bylo vzneseno na základě znaleckých posudků k obsahu knihy. Případ výjimečný i v tom, že stíháme kromě tří fyzických osob také samotné nakladatelství," uvedla.

Publikaci na 650 stranách vydala Guidemedia v nákladu 10.000 kusů. Prodává se jen na internetu. Podle propagačních textů na webu se čtenář knihy dozví, že Hitler mluvil o Češích s úctou a uznáním, že podle něj měl každý stejné právo na život, usiloval prý o mír, přál si přátelství s Anglií a neměl nic proti Rusům.

O nakladatelství se zmiňuje situační zpráva o extremismu za první čtvrtletí letošního roku, kterou vydalo ministerstvo vnitra. Komentář ke knize o Hitlerových projevech podle zprávy přímo i nepřímo obhajuje nacismus. Jeden z vydavatelů Pavel Kamas ČTK v uplynulých dnech řekl, že publikace čtenáři předkládá jen historická data bez extremistických tendencí.

ČR již obdobnou kauzu měla, a to když vydavatel Michal Zítko v roce 2000 publikoval nekomentovaný překlad Mein Kampfu. Nejprve dostal podmínku za jeho vydání, pak byl ale trestu zproštěn. S výhrou u soudu nyní počítá i Kamas.

Přečteno: 490x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Rasismus, Nacismus, KnihyHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo