romea - logo
25. června 2022 (sobota)
svátek má Ivan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie v Brně zadržela obchodníky s heroinem. Šlo o rodinný gang

Brno, 2.7.2014 15:43, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Kriminalisté zadrželi v Brně tři podezřelé z prodeje heroinu. Stíhají za něj osmnáctiletou dívku, její čtyřicetiletou tchýni a čtyřiapadesátiletého strýce. Podle spisu muž obstarával drogy a uchovával je ve svém osobním autě. Ženy přijímaly telefonické objednávky a heroin prodávaly. Řekla to dnes policejní mluvčí Andrea Straková. Všem třem hrozí až pět let vězení. Kriminalisté zjišťují, kolik drog prodali. Heroin podle policistů užívají často i mladí Romové.

Z výsledků vyšetřování vyplývá, že si tři podezřelí obchodováním s heroinem v Brně vydělávali přibližně dva měsíce.

"Na základě získaných poznatků se kriminalisté pustili do rozsáhlého vyšetřován a byli úspěšní. Podařilo se jim ztotožnit i mnoho odběratelů drog od této rodiny," uvedla mluvčí.

Policisté zadrželi ženy minulý pátek v Brně-Židenicích. Našli u nich 18 tzv. psaníček s heroinem, což jsou malé obálky z papíru, v nichž se droga prodává, a přes 3 000 korun. Jedno psaníčko heroinu obsahuje zhruba 0,1 gramu drogy.

Při domovní prohlídce v bytě podezřelého muže kriminalisté našli pouze papír používaný k výrobě psaníček a klíče od jeho vozidla. "Překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat. V autě objevili 800 psaníček s drogou, která byla nachystána k prodeji," doplnila mluvčí. Za jednu dávku si ženy účtovaly sto korun.

Kolik drog tři zadržení prodali a kolik na svých obchodech vydělali, by mělo ukázat až další vyšetřování případu.

Ze zkušeností policistů vyplývá, že heroin je v Brně méně užívaný než pervitin, jehož výroba je snadnější. Podle policistů heroin relativně často užívají i mladí Romové. Zadržet heroin se daří zřídka, policie ale ročně ve městě zlikviduje zhruba 40 laboratoří na výrobu pervitinu.

Přečteno: 938x
 

Kam dál:

Štítky:  

Drogy, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo