romea - logo
28. května 2022 (sobota)
svátek má Vilém

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie ČR obviní nakladatelství Guidemedia za vydání knihy Adolf Hitler: Projevy

Brno, 13.9.2013 12:56, (ROMEA)
Obálka knihy Adolf Hitler Projevy (FOTO: Hitlerovyprojevy.cz)
Obálka knihy Adolf Hitler Projevy (FOTO: Hitlerovyprojevy.cz)

Policie v nejbližších dnech zřejmě obviní z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy majitele nakladatelství Guidemedia Pavla Kamase, a to kvůli nedávnému vydání knihy Adolf Hitler: Projevy. S ním by měl být za tento přečin stíhán i její autor Lukáš Beer a také samotné nakladatelství. Státní zástupce Jan Petrásek, který se kauzou zabývá, uvedl, že očekává brzké rozhodnutí policie. Kamasovi a Beerovi by hrozily tři roky vězení.

Skutečností je, že se původně v kauze prověřovalo pochybení pouze u dvou fyzických osob. Policii jsem ale spis vrátil k dalšímu podrobnému rozpracování, protože se domnívám, že lze stíhat i nakladatelství," řekl dnes Petrásek. Policie zablokovala nakladatelství účet, sdělil Kamas s tím, že na něm měla firma 7,9 milionu korun. Petrásek vysvětlil, že pokud by vydání knihy soud uznal za nezákonné, nezákonný by byl také příjem z jejího prodeje.   

Kamas považuje blokaci účtu za snahu zlikvidovat jeho firmu.Vnímáme to jako očividnou zoufalost státního aparátu odstranit naše nakladatelství s nepohodlnými historickými tituly cestou finanční likvidace oklikou, nebo v soudní při dříve či později vyhrajeme, stejně jako kdysi pan Michal Zítko," uvedl Kamas. Zítko v roce 2000 publikoval nekomentovaný překlad Mein Kampfu. Nejprve dostal podmínku za jeho vydání, pak byl ale trestu zproštěn.

S výhrou u procesu nyní počítá i Kamas. Třebaže jeho firma prý po vydání Projevů s "represí státu" v počáteční fázi počítala, je překvapen, že "lze ve svobodné zemi předběžně a na blíže neurčenou dobu bez rozhodnutí nezávislého soudu zabavit knižnímu nakladateli veškeré finanční prostředky a uvrhnout jej do několikamilionového dluhu." Kamas je nyní v Německu a písemné vyrozumění o blokaci účtu ještě nedostal.

O nakladatelství Guidemedia se zmiňuje situační zpráva o extremismu za první čtvrtletí letošního roku, kterou vydalo ministerstvo vnitra. Komentář ke knize o Hitlerových projevech podle zprávy přímo i nepřímo obhajuje nacismus. Kamas však uvádí, že čtenáři předkládá pouze jasná historická data. Publikaci na 650 stranách vydal Kamas pod hlavičkou nakladatelství Guidemedia etc. Náklad činí 10 000 kusů, prodává se jen na internetu.

Podle propagačních textů na webu se čtenář knihy dozví, že Hitler mluvil o Češích s úctou a uznáním, že podle něj měl každý stejné právo na život, že usiloval o mír, přál si upřímné přátelství s Anglií a neměl nic proti Rusům.

Přečteno: 1815x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nacismus, guidemedia.cz, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo