romea - logo
15. srpna 2022 (pondělí)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policie zamítla druhou pitvu Stanislava Tomáše. Pohřeb bude v sobotu 24. července

15.7.2021 0:13
Vznikající pietní místo v Teplicích (21. 6. 2021) (FOTO: František Bikár, Romea.cz)
Vznikající pietní místo v Teplicích (21. 6. 2021) (FOTO: František Bikár, Romea.cz)

Policie zamítla už třetí žádost advokáta sestry zemřelého Stanislava Tomáše o novou pitvu. Ten zemřel po zákroku policie 19. 6. 2021 v Teplicích. Dvě žádosti advokát pozůstalé směřoval na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS), třetí k Policii samotné.

"Odmítnutí re-pitvy znamená, že bylo odmítnuto provedení dalšího důkazu. K odmítnutí došlo jak ze strany GIBS, tak ze strany policie. Odmítnutí provedení nové pitvy může podrývat efektivnost prověřování zákroku policistů vůči Stanislavovi Tomášovi. A v tomto ohledu bude tato neefektivnost i namítána v dalším řízení. V současnosti se čeká na vyjádření GIBS k podanému trestnímu oznámení. Pokud GIBS nezahájí trestní stíhání ve věci nepřiměřeného zákroku policistů, bude podána stížnost," uvedl ve společném tiskové prohlášení spolek Konexe a sestra zemřelého Simona Tomášová.

Podle Simony Tomášové rodina nebude podávat čtvrtou žádost o pitvu a Stanislava Tomáše pohřbí.

"To však neznamená, že rodina přestane usilovat o vyšetření smrti Stanislava. S pomocí svého právního zástupce a dalších, bude bojovat za spravedlnost a obranu bude hledat u soudu," dodal spolek Konexe a Simona Tomášová.

“Všechny, kteří chtějí uctít památku mého bratra, zvu na na jeho pohřeb, který se bude konat v sobotu 24. července od 10 hodin v kostele sv. Jana Křtitele na Zámeckém náměstí v Teplicích," uvedla sestra zemřelého Simona Tomášová, která se dnes na sociální síti Facebook po zveřejnění nových informací týkající se případu stala terčem útoků příznivců tzv. lajfkaře Davida Mezei.

Přečteno: 3110x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

smrt , Smrt po policejní intervenci, Smrt Roma v Teplicích, Pohřeb, Policie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo