romea - logo
27. června 2022 (pondělí)
svátek má Ladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Policie zveřejnila nové záběry, které ukazují, co se dělo před příjezdem policie a smrtí Roma v Teplicích

21.6.2021 17:58
Záběry z videa, které ukazuje, co se dělo před příjezdem policie a smrtí Roma 19. 6. 2021 v Teplicích (FOTO: repro video Policie ČR)
Záběry z videa, které ukazuje, co se dělo před příjezdem policie a smrtí Roma 19. 6. 2021 v Teplicích (FOTO: repro video Policie ČR)

Policie zveřejnila na svém twitterovém účtu nové záběry z Teplic. Video ukazuje, co se dělo před příjezdem policie na místo, kde později muž v sanitce zemřel.

Na záběrech je nejprve vidět ležící muž svlečený do půl těla, který se následně zvedá a běží k druhému muži, který je jen v trenýrkách. Muž v trenýrkách jen lehce uhne a později zpacifikovaný Romů běží k bílému autu, do kterého bouchá několikrát pěstí.

Policie následně v dalším tweetu okomentovala přirovnání ke smrti George Floyda.

"Žádný “český Floyd”. Zákrok proti několikanásobnému recidivistovi, který pod vlivem OPL demoloval auta ve svém okolí a nedbal žádných výzev policistů, proběhl v souladu se zákonem a neměl žádnou souvislost s úmrtím zemřelého. Potvrdila to soudní pitva," zopakovala Policie ČR předběžné výsledky soudní pitvy.

V Teplicích zemřel v sanitce v sobotu muž, proti kterému předtím zasahovala policie.

Na sociálních sítích se objevilo amatérské video z policejního zásahu. Masivně ho mezi sebou sdílí především Romové, kteří zákrok přirovnávají k zákroku proti Georgi Floydovi v USA.

"Vrchol brutality," napsal k videu například ředitel organizace RomanoNet Michal Miko. "Romský Floyd dneska v Teplicích!" okomentoval video Michal Mižigár, romista a student historie, který v roce 2019 získal cenu Aspen Central Europe Leadership Award, kterou mladým úspěšným lídrům uděluje Aspen Institute Central Europe. "Cítím se být opravdu bezmocný a je mi smutno. Není to první případ," dodal Mižigár a připomněl útok na romské děti na táboře Idy Kelarové nebo smrt Roma v žatecké pizzerii v roce 2016.

Přečteno: 18887x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

smrt , Teplice, Georg Floyd, Policie, Smrt Roma v TeplicíchHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo