romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Policista odsouzený za to, že nečinně přihlížel bezdůvodnému zbití romského mladíka, konečně u policie skončil

17.6.2016 0:34
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons
Ilustrační FOTO: Wikimedia Commons

Policista, který nečinně přihlížel bezdůvodnému útoku na romského mladíka, dostal výpověď a od dnešního dne nepracuje u policie. Útok se odehrál na konci ledna 2015 a jako první o něm informoval server Romea.cz. Padly za něj tři podmíněné tresty, z toho dva dostali právě policisté, kterým útok soud sice neprokázal, ale byli potrestáni, že jednání třetího pachatele pouze přihlíželi.

Policista Jiří Krátký byl za zneužití pravomoci odsouzen ke čtrnáctiměsíčnímu trestu, odloženému na 18 měsíců, druhý policista Ondřej Kurfürst dostal dvanáctiměsíční trest se zkušební dobou 15 měsíců. Třetí útočník, Tomáš Kubišta, který se podle soudu dopustil vydírání a výtržnictví, dostal roční trest odložený na dva roky. Policisté navíc dostali zákaz práce pro policii.

Soud pro Prahu 9 o zákazu činnosti rozhodl v březnu 2016, na konci května rozsudek potvrdil městský soud. Jeden z policistů odešel od policie v průběhu dubna 2016. Ten druhý byl až do včerejšího dne i přes pravomocný rozsudek stále ve služebním poměru.

"O jeho dalším osudu rozhodne v nejbližší možné době příslušný služební funkcionář s personální pravomocí poté, co se seznámí s avizovaným rozsudkem Městského soudu v Praze," uvedla ještě ve středu policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Hned ve čtvrtek, potom co informace o odsouzeném policistovi pracujícím stále u policie zveřejnil na blogu iDNES.cz a na serveru Romea.cz Patrik Banga, bylo vše jinak.

"Ještě doplňuji aktuální informaci, že se zmiňovaný služební funkcionář s personální pravomocí již s avizovaným rozsudkem MS seznámil a vyhotovil návrh na zproštění výkonu služby dotčeného policisty. Ten by měl skončit služební poměr k zítřejšímu dni," napsala ve čtvrtek Andrea Zoulová.

Přečteno: 25725x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Násilí, Útok, Policie, SoudHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo