romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Pomoc rodině po tragédii: Sbírka při příležitosti česko-romské bohoslužby

5.4.2016 23:33
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Rodinu se čtyřmi malými dětmi postihlo neštěstí v podobě ztráty nejbližšího člověka. V neděli, 27. března srazilo auto chodce, dvacetiosmiletého muže, který  procházel ve večerních hodinách Sokolovskou ulicí v Praze. Řidič z místa trestného činu odjel, aniž by poskytl první pomoc, a muž závažným zraněním na místě podlehl. Dle zatím nepotvrzených informací policie pachatele již dopadla.

Pomoci rodině se rozhodli lidé z náboženské obce, a to z Církve československé husitské ve spolupráci s evangelickým farářem Mikulášem Vymětalem, kteří se za tímto účelem rozhodli uspořádat finanční sbírku na česko-romské bohoslužbě v předvečer Mezinárodního dne Romů.

 "Byl to člověk se srdcem na správném místě,  výborný fotbalista, živitel rodiny a především milující otec, kterého teď po těžko pochopitelné tragédii moc postrádají jeho děti, družka, rodiče, všichni příbuzní a přátelé. Ačkoliv tatínka dětem nikdo vrátit nemůže, můžeme pomoci jejich mamince překlenout nejtěžší období, které je teď všechny čeká, kdy se budou vyrovnávat se ztrátou a bojovat se sociální nouzí, do které se pod vlivem těchto okolností dostali,“ řekla pro server Romea.cz Adéla Dluhošová, jedna z organizátorů bohoslužby.

Bohuslužba proběhne 7. 4. 2016 od 17:30 v prostorách Komunitního centra na Praze 3 – Žižkov (ul. Náměstí Barikád 1), v jejímž rámci pak bude započata finanční sbírka. Ti, co by nemohli přijít osobně, ale přesto by chtěli rodinu podpořit, mohou kontaktovat přímo náboženskou obec (telefon -  604 588 250) a domluvit se na jiném předání daru.

Po bohoslužbě na podporu sbírky vystoupí v rámci krátkého kulturního programu také taneční soubor Gitanne z nízkoprahového klubu Husita.

Zvaní jsou všichni Romové i Neromové, kteří se spolu chtějí k příležitosti Mezinárodního dne Romů pomodlit a také pomoci této rodině.

Přečteno: 3155x
 

Kam dál:

Štítky:  

bohoslužba, Sbírka, Mezinárodní den Romů 2016, Mezinárodní den RomůHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo