romea - logo
28. listopadu 2020 (sobota)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslanci se začnou zabývat žádostí o vydání Maříkové z Okamurovi SPD k stíhání

10.3.2020 9:34
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)

Poslanci z mandátového a imunitního výboru začnou dnes projednávat policejní žádost o vydání Karly Maříkové (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Výbor by měl pozvat poslankyni na další jednání, aby se mohla k věci vyjádřit, případně si vyžádat policejní spis. Schůzi pak přeruší. Výbor dává doporučení Sněmovně, zda by měla žádosti policie vyhovět, nebo ne.

Maříková loni v lednu na svém profilu na facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti.

Opoziční hnutí SPD označilo policejní žádost za faktický pokus o kriminalizaci veřejně vyřčených protiimigračních postojů. Pochyby o postupu policie vyjádřili i někteří členové výboru, byť s výrokem Maříkové nesouhlasí.

V tomto volebním období rozhodovala Sněmovna o dvou policejních žádostech o vydání poslanců ke stíhání kvůli slovním vyjádřením. Stíhání Zdeňka Ondráčka (KSČM) ani Miloslava Roznera (SPD) dolní komora neumožnila.

Přečteno: 433x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Svoboda a přímá demokracie (SPD), Nenávist, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

11. setkání romských studentů Baruvas proběhlo v srpnu 2020 na chatě Doubravka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

ROMEA letos poskytla stipendia dalším 94 romským studentům. Za 5 let trvání programu rozdala už 365 stipendií

26.11.2020 11:00

Organizace ROMEA na přelomu října a listopadu vyplatila 94 stipendií – tolik je letos ve stipendijním programu romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Jedná se o studenty různorodých oborů z celé České republiky, kteří mají dobré výsledky ve studiu, ale jejich socio-ekonomická situace ohrožuje dokončení střední nebo vysoké školy nebo vůbec nástup do ročníku. Program pro studenty organizace ROMEA spustila v roce 2016 a do této chvíle poskytla celkem 365 stipendií 213 studentům. Někteří ze stipendistů obdrželi totiž díky svým studijním výsledkům a aktivnímu zapojení v do programu stipendium opakovaně

 celý článek

Setkání romských studentů BARUVAS, které pravidelně pořádá organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

DOKUMENT: Vláda schválila Zprávu o stavu romské menšiny v roce 2019. Stále převládají předsudky, nejhorší je oblast bydlení, význam vzdělání u Romů roste

25.11.2020 19:30
Vláda v pondělí na svém zasedání schválila Zprávu o stavu romské menšiny v České republice za rok 2019 a zároveň vzala na vědomí informaci o naplňování Strategie romské integrace do roku 2020 v roce 2019. Zprávu o stavu romské menšiny, kterou zpravodajský server Romea.cz zveřejňuje v plném znění, schválila také Rada vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

Závěrečný galakoncert festivalu Khamoro 2018 (FOTO: Petr Karlach)

Největší světový romský festival Khamoro se přesouvá na internet. Na koncerty se můžete podívat zdarma!

24.11.2020 20:45
Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v České republice bude letošní ročník festivalu KHAMORO poprvé v on-line formátu. Letošní ročník se rozdělil na dvě části. První část koncertů proběhla v září, druhá část začne v sobotu 28. 11. a bude streamována přes internet. Záštitu nad festival převzal ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo