romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Poslanci se začnou zabývat žádostí o vydání Maříkové z Okamurovi SPD k stíhání

10.3.2020 9:34
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)

Poslanci z mandátového a imunitního výboru začnou dnes projednávat policejní žádost o vydání Karly Maříkové (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Výbor by měl pozvat poslankyni na další jednání, aby se mohla k věci vyjádřit, případně si vyžádat policejní spis. Schůzi pak přeruší. Výbor dává doporučení Sněmovně, zda by měla žádosti policie vyhovět, nebo ne.

Maříková loni v lednu na svém profilu na facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti.

Opoziční hnutí SPD označilo policejní žádost za faktický pokus o kriminalizaci veřejně vyřčených protiimigračních postojů. Pochyby o postupu policie vyjádřili i někteří členové výboru, byť s výrokem Maříkové nesouhlasí.

V tomto volebním období rozhodovala Sněmovna o dvou policejních žádostech o vydání poslanců ke stíhání kvůli slovním vyjádřením. Stíhání Zdeňka Ondráčka (KSČM) ani Miloslava Roznera (SPD) dolní komora neumožnila.

Přečteno: 417x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Svoboda a přímá demokracie (SPD), Nenávist, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo