romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslanci se začnou zabývat žádostí o vydání Maříkové z Okamurovi SPD k stíhání

10.3.2020 9:34
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)
Karla Maříková (FOTO: www.psp.cz)

Poslanci z mandátového a imunitního výboru začnou dnes projednávat policejní žádost o vydání Karly Maříkové (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jejím výrokům o migrantech. Výbor by měl pozvat poslankyni na další jednání, aby se mohla k věci vyjádřit, případně si vyžádat policejní spis. Schůzi pak přeruší. Výbor dává doporučení Sněmovně, zda by měla žádosti policie vyhovět, nebo ne.

Maříková loni v lednu na svém profilu na facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti.

Opoziční hnutí SPD označilo policejní žádost za faktický pokus o kriminalizaci veřejně vyřčených protiimigračních postojů. Pochyby o postupu policie vyjádřili i někteří členové výboru, byť s výrokem Maříkové nesouhlasí.

V tomto volebním období rozhodovala Sněmovna o dvou policejních žádostech o vydání poslanců ke stíhání kvůli slovním vyjádřením. Stíhání Zdeňka Ondráčka (KSČM) ani Miloslava Roznera (SPD) dolní komora neumožnila.

Přečteno: 460x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Svoboda a přímá demokracie (SPD), Nenávist, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo