romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslanec Stanislav Huml sdílel video popírající holocaust

16.8.2016 12:51
Stanislav Huml (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)
Stanislav Huml (FOTO: David Sedlecký, Wikimedia Commons)

Poslanec za sociální demokracii Stanislav Huml zveřejnil podle týdeníku Euro na svém fb profilu video popírající holokaust.

Video, které poslanec označuje za „brutální a nekorektní“, ale za „podnětné“, je jakousi kritikou etnomasochismu západní civilizace projevujícím se pocitem viny za historické křivdy kolonialismu, otroctví, atp. včetně „údajného“ holokaustu. Tvůrci videa tuto vinu odmítají přijmout a vyzývají Evropu, aby se za své minulé činy přestala omlouvat. Navíc v něm Židy označují za viníky holokaustu nikoli za jeho oběti.

To, že Youtube kanál Iron Dawn, ze kterého poslanec video sdílel, publikuje nahrávky sjezdů NSDAP, obsazování Ukrajiny nacisty nebo videa propagující zdravý životní styl v nacistické Třetí říši, pro Humla není zřejmě podstatné. „Detaily neřeším.“ „Video je postaveno na reálných historických základech sahajících až do patnáctého století,“ uvedl na dotaz redaktorovi Eura. Na facebook pak připojil poznámku: „PS pro novináře - opravdu neschvaluji holokaust a nevidím schvalování ani v kontextu videa.“

Video, které bylo zveřejněno 9. srpna, bylo nakonec z veřejného profilu poslance odstraněno.

Přečteno: 1139x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Poslanecká sněmovna, Holocaust, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo