romea - logo
8. března 2021 (pondělí)
svátek má Gabriela

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Poslanec Volný zveřejnil nechutnou koláž: Očkování přirovnal k holokaustu, místo "Arbeit macht frei" je na bráně koncentráku v Osvětimi nápis "Vakcínou ke svobodě"

12.1.2021 23:29
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný
Koláž, kterou zveřejnil 10. ledna 2021 poslanec Lubomír Volný

Zneužívání obětí holokaustu v odmítání očkování proti onemocnění COVID-19 pokračuje. Po žlutých židovských hvězdách odpůrců vakcinace zveřejnil poslanec Lubomír Volný (Jednotní), který byl do poslanecké sněmovny zvolen za SPD, nechutnou koláž koncentračního tábora v Osvětimi a nápisem „Vaccine macht frei“ místo "Arbeit macht Frei" na vstupní bráně. Koláž není jeho výtvorem, ale převzal ji ze zahraničních serverů.

"Korporátní fašismus nebude o nic méně děsivý než ten italský či německý. Neopakujme historii, jsme vždy maximálně jednu generaci od genocidy, nebo holokaustu," napsal poslanec.

Případné kritiky pak poučil o historických souvislostech. " Pro ty, kteří se budou cítit pohoršení. Co jste věděli o životě vězňů v uranových dolech před rokem 1989? Nějakou tu “konspirační teorii”? Co věděli běžní Němci o koncentračních táborech do roku 1945? Jak se dostal Hitler a komunisté k moci? Nebylo to náhodou “demokraticky”?" napsal Lubomír Volný.

Na koláž, která se objevuje na zahraničních serverech už v prosinci 2020, dominuje velký nápis „Vaccine macht frei“, tedy "Vakcína osvobozuje", a je umístěna na bráně do nacistického koncentračního tábora v Osvětimi, kde byl nápis na bráně „Arbeit macht frei“.

Kromě nápisu je na koláži zmíněn Bill Gates, který se pro odmítače vakcíny, konspirátory a dezinformátory stal nyní terčem číslo jedna. Nechybí odkaz na další oblíbence konspirátorů, tzn. koláž například obsahuje znak svobodných zednářů nebo iluminátů.

Volný navázal na zneužívání obětí holokaustu a přirovnávání současné situace k pronásledování židů během 2. světové války. Na posledních dvou demonstracích měli někteří odpůrci vakcinace připnuté na kabátech žluté šesticípé hvězdy, kterými nacisté za druhé světové války označovali židovské obyvatele. Místo nápisu „Jude“ v ní měli slovo „Neočkovaný“.

Volný na sebe upozornil v únoru 2019 při vyostřené debatě o cizinecké novele. Při jeho projevu se v jednacím sále ozývaly smích, výkřiky a následně bušení do lavic. Poslanec Jan Birke (ČSSD) na něho, jak později uvedl, pokřikoval, aby "toho už nechal". Volný Birkemu zase údajně řekl, aby "šel ven".

Poslanec Lubomír Volný byl v minulosti označen jako obchodník s chudobou, když vydělával na sociálních dávkách pomocí pronájmu bytů chudým rodinám. Byl tehdy členem SPD a SPD jinak tyto občany běžně označuje jako parazity nebo nepřizpůsobivé a současný systém sociálních dávek odmítá jako drahý a nefunkční. Podrobně o tom v minulém roce informovala Česká televize (ČT) v pořadu Reportéři ČT. Podle ní Volný dostává nájemné, které zaplatí stát, a které cenou odpovídá luxusnímu bydlení, ačkoli jde o byty podřadné kvality.

V březnu 2019 Volný pak rodiny vyhodil na ulici. Tímto způsobem prý reagoval na kritiku od pirátského poslance Mikuláše Peksy, že obchoduje s chudobou. Tématem se zabýval Deník N. Volný se pak pohádal s Tomiem Okamurou a opustil SPD. Nyní je členem hnutí Jednotní.

Volný v minulosti na sociálních sítích například také označil Václava Havla za vlastizrádce nebo vládní stranu označil za „okupační ČSSD“.

Přečteno: 2969x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

COVID-19, Extremismus, Neonacismus, Rasismus, HolocaustHLAVNÍ ZPRÁVY

Pavla Svrčinová a vtip, který sdílela na svém facebookovém profilu. (Koláž: Romea.cz)

Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za rasistický vtip

5.3.2021 20:05
Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za sdílení rasistického vtipu na svém facebookovém profilu. Svrčinovou kontaktovala s žádostí o vysvětlení vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Budoucí hlavní hygienička se podle Válkové v telefonickém rozhovoru za celou věc omluvila a požádala zmocněnkyni o přeposlání její omluvy všem členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

František Lízna (FOTO: repro Česká televize)

Umřel páter František Lízna, který se zastával Romů. Je důležité, aby neztratili svůj romipen, říkával

5.3.2021 14:55
Ve čtvrtek večer zemřel katolický kněz a někdejší chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil jezuita Jan Regner. Lízna byl člověkem se srdcem na dlani, dlouho pomáhal Romům a lidem z okraje společnosti vůbec. Dlouhou poutí se vyléčil z rakoviny, v poslední době si stěžoval na plicní embolii, nakonec podlehl koronaviru.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoZÁZNAM VYSÍLÁNÍ: Rozhovor s novým honorárním konzulem Petrem Torákem

5.3.2021 13:53
Záznam živého vysílání rozhovoru s novým honorárním konzulem přímo z místa jeho působiště v Peterborough.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo